Avslutad | Julklapps – Lördag 12 december 2009
MATSILVER, 62 delar; modell Chippendale, Gab 1950-tal, 6x matskedar, matknivar, matgafflar, fiskgafflar, fiskknivar, smörgåsgafflar, smörgåsknivar, efterrättsskedar, moccaskedar, kaffeskedar, 2 smörknivar.
CARTIER RING, "Trinity", 18K 3-färgat guld, stl. 14,75 mm, nr A 8450 T, vikt 6,1 g, box, ytterkartong.
TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 medium- och gammalslipade diamanter 0,70ctv enligt gravyr, ca TW/SI-P, nagg , stl 18,25 mm, vikt 3,9 g, Stockholm 1981.
RING, Rolexmodell, 18K guld, 3 briljanter ca 0,70 ctv, ca TW(G)/VVS samt 36 briljanter ca 0,70 ctv, ca River-TW/VVS, vikt 19,5 g, orginaletui.
RING, 18K vitguld, smaragd, diamanter 1,03 ctv enligt gravyr, ca W-TCR/ VS, stl 17,5 mm, vikt 4,4 g, svensk importstämpel.
RING, 18K guld, 19 briljanter 1,00 ctv enligt gravyr, ca TW-W/P1-2, nagg, stl 18,75 mm, vikt 7,7 g
MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, vikt 9,3 g, svensk importstämpel.
ARMBAND, 14K guld, 57 briljanter ca 2,30ctv, ca TW-TCR/ SI-P, längd 18,5 cm, vikt 12,6 g.