Avslutad | Pant – Tisdag 4 augusti 2009
Glas, 4st Vitvinsglas Höjd ca 20cm Ø ca 5cm, Orrefors "Intermezzo" Design Erika Lagerbielke i Originalkartonger
Glas, 4 st Rödvinsglas Höjd ca 22cm Ø ca 6cm, "Intermezzo" Orrefors, Design Erika Lagerbielke med originalkartonger
Glas, 7st Martiniglas Höjd ca 15,5cm Ø ca 10cm, "Intermezzo" Orrefors, Design Erika Lagerbielke 4 st i originalkartonger
Tavla, Oljemålning på pannå, ca31 X 40,5cm, Okänd Konstnär, Oläsligt signerad och daterad 41 (d)
Teckningar, 2 St Tuschteckninga ca 29 X 21cm, Sign Oscar Reutersvärd, Motiv Geometriska figurer, " Perspective Japonaise N 338 gao" och "Perspective Japonaise N 326 nip" (d)
Teckningar, 2 St Tuschteckningar ca 29 X 21cm + ca 29 X 20cm en Sign Oscar Reutersvärd, motiv Geometriska Figurer (d)
Väggpendyl, Westerstrand, Höjd ca 56cm Bredd ca 27cm, med nyckel, ej funktionsgaranti
Keramik, Lockask i Jasperware, Höjd ca 4,5cm längd ca 11cm bredd ca 7,5cm, märkt Wedgwood
Kort, 3 St Presentkort från El-Giganten vardera värt 500:-kronor, utfärdade 23/12-06, Giltiga i 10år från utfärdningsdatumet
Väggur, Westerstrand, ca 38cm hög, skadad, nyckel saknas, pendel lös, ej funktionsgaranti
Porslin, Rosenthal, Modell "Maria", 6 Kaffekoppar höjd ca 6cm Ø ca 8cm, 6 Kaffefat Ø ca 13cm, 6 Assietter Øca7,5cm
Porslin, Rosenthal, 2 Fat Øca 19cm, Stämplad Kronach-Germany, den ena märkt "Florida 42", den andra "K201011"
Glas, 6st Likörglas modell Helga, Höjd ca 11,5cm Øca 4,5cm, 3 med rundade ben, 3 st med kantiga ben