Avslutad | Pant – Tisdag 4 augusti 2009
Gitarr, Akustisk gitarr Landola H-6, stålsträngad, repig, saknar skruv, i hårt fodral skadat.
Dragspel, Knappdragspel Steiner 5-körigt med axelrem, skavmärken, ej funktionsgaranti, ej fodral
Trumpet, B&S Markneukirchen Klingenthal, bucklor, i hårt fodral, med avtagbar nothållare, ej funktions garanti
Gitarr, Akustisk nylonsträngad gitarr Hondo H307AM Korea, repig baksida, sliten greppbräda, mjukt fodral slitet
Pantvaror Kamera
Kamera, Digitalkamera Canon Ixus 980 IS 14,7 megapixlar, laddare, 2 Minneskort (16GB och 32Mb) i original box med instruktionsbok, kortläsare och USB kabel
Pantvaror Elektronik
Teknik, Hemmabiosystem LG LH-T756tk, 1 Dvd, 4 Högtalare, 1Subwoofer, 1 Center, med sladdar, fjärrkontroll, Centern saknar fötter, skador i lacken repor
Pantvaror Elektronik
iPod, Apple iPod Nano 16GB USB sladd, kvitto och original box, tid kvar på garantin, färgskrap på fronten, ej funktionsgaranti
Pantvaror Elektronik
Teknik, Digital videokamera, Panasonic NV-DS33EG Mini DV-Pal med laddare 2 St batterier, kablar i väska, ej funktionsgaranti
Pantvaror Elektronik
Dator, Bärbar dator Acer Aspire 3105 W2Mi 80GB HDD Mobile AMD Sempron Processor 3600+, 15"Skärm DVD RW, 512 MB DDR2 med laddare i väska
Pantvaror Elektronik
Teknik, Mobiltelefon Nokia N95 8GB, 2 Kameror den ena upp till 5 Mega pixlar, laddare USB kabel, repig, originalkartong ej funktionsgaranti
Takkrona, i Empire-stil ca 70cm hög, flera kristaller lösa, ljushållare skadad, ej funktionsgaranti
Tavla,Olja målning ca 54,5 X 45,5cm Föreställande Blommor i vaser, Sign G.H Carlsson, skador
Tavla, Akvarell med glas ca 49 X 33,5cm Föreställande Blommor i vas, Sign G.H. Carlsson med utställningssammanställning på baksidan
Tavla, Litografi ca 50,5 X 90cm Sign Carl Rickhard Carlenstierna 93, Märkt EA, Föreställande Festande Vikingar, skadad ram
Keramik, Relieftavla, ca 28 X 27cm Stig Lindberg "Don Quijote" Gustavsberg Sign Stig L, gjutet stengods, spricka nagg undertill, inga skador på motivet