21 - 40 av 84
123...5 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 16 september 2009

Klubbad för

Kuriosa Trä

Handsnidad fågel i trä. Maxhöjd 38cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

Kuriosa Brons

Bronserad plåt i form av stående groda. Höjd 32cm.

400 kr

Utrop: 450 kr

Belysning Vägglampor

Vägglykta för levande ljus i bläckplåt och glas, max höjd 40cm, bredd 23cm.

600 kr

Utrop: 660 kr

Porslin Figuriner

Skål, JOKER, Lidabruk, max höjd 10cm, diameter 15cm.

Utrop: 250 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, handkolorerad, Tunebo Lars F 1962. PLUTO numrerad 50/250 och signerad av konstnären. Höjd 45cm bredd 38cm. Oramad.

Utrop: 1 440 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi handkolorerad, Tunebo Lars F 1962. NALLE PUH, numrerad 50/250 och signerad av konstnären. Höjd 45cm, bredd 38cm. Oramad.

Utrop: 1 440 kr

Akryl på papper, komposition, Adalbert Per, född 1953. Signerad av konstnären. Höjd 76 cm, Bredd 56 cm. Tavlan är oramad.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Akryl på papper, komposition, Adalbert Per, född 1953. Signerad av konstnären. Höjd 76cm, Bredd 56 cm.

Utrop: 2 000 kr

Akryl på papper, komposition, Enos Doina, född 1958. signerad av konstnären. Höjd 88cm bredd 67cm. Inramad med guld ram.

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

Akryl på papper, komposition, Enos Doina, född 1958. signerad av konstnären. Höjd 68cm bredd 90cm. Inramad med guld ram.

Utrop: 3 000 kr

Oljemålning på duk, Palmér Anders, född 1958. Landskap, signerad av konstnären. Höjd 70cm, bredd 70cm. Ramad med guldram.

Utrop: 5 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Skärgårdsbåt. Numrerad 93/290. Signerad av konstnären. Höjd 93 cm, Bredd 75 cm. Inramad med guldram.

Utrop: 2 400 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Par på cykel. Numrerad och Signerad av konstnären. Höjd 85 cm, Bredd 59 cm. Oramad.

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Cabaret. Numrerad och signerad av konstnären. Höjd 59 cm, Bredd 78 cm. Oramad.

Utrop: 1 900 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Djurgårdsbron. Numrerad och Signerad av konstnären. Höjd 60 cm, Bredd 78 cm. Oramad.

Utrop: 1 800 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Hådell Mats, född 1958. Dans på bryggan, numrerad 115/250 och signerad. Inramad med guldfärgad ram och passpartou.

Utrop: 1 700 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Hådell Mats, född 1958. Norrskär, numrerad 120/250 och signerad, oramad.

Utrop: 1 700 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Midsommardans. Numrerad och signerad i 290 ex. Höjd 50 cm, Bredd 82 cm. Oramad.

Utrop: 1 800 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Färgserigrafi, Ryan, Richard, född 1975. Motiv från New York. Numrerad 55/250. Signerad av konstnären. Höjd 70 cm, Bredd 90 cm. Inramad med guldram.

Utrop: 1 200 kr

MÅLERI, Akvarell. Kronberg, Staffan F 1902 D 1986. Sommarblomster, signerad av konstnären. Höjd 18 cm, Bredd 27 cm. Ramad med guldram.

Utrop: 1 000 kr