Avslutad | Dekorativa – Onsdag 16 september 2009
Konst Grafik
GRAFIK, Litografi, handkolorerad, Tunebo Lars F 1962. PLUTO numrerad 50/250 och signerad av konstnären. Höjd 45cm bredd 38cm. Oramad.
Konst Grafik
GRAFIK, Litografi handkolorerad, Tunebo Lars F 1962. NALLE PUH, numrerad 50/250 och signerad av konstnären. Höjd 45cm, bredd 38cm. Oramad.
Akryl på papper, komposition, Adalbert Per, född 1953. Signerad av konstnären. Höjd 76 cm, Bredd 56 cm. Tavlan är oramad.
Akryl på papper, komposition, Adalbert Per, född 1953. Signerad av konstnären. Höjd 76cm, Bredd 56 cm.
Akryl på papper, komposition, Enos Doina, född 1958. signerad av konstnären. Höjd 88cm bredd 67cm. Inramad med guld ram.
Akryl på papper, komposition, Enos Doina, född 1958. signerad av konstnären. Höjd 68cm bredd 90cm. Inramad med guld ram.
Oljemålning på duk, Palmér Anders, född 1958. Landskap, signerad av konstnären. Höjd 70cm, bredd 70cm. Ramad med guldram.
Konst Grafik
GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Skärgårdsbåt. Numrerad 93/290. Signerad av konstnären. Höjd 93 cm, Bredd 75 cm. Inramad med guldram.
Konst Grafik
GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Par på cykel. Numrerad och Signerad av konstnären. Höjd 85 cm, Bredd 59 cm. Oramad.
Konst Grafik
GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Cabaret. Numrerad och signerad av konstnären. Höjd 59 cm, Bredd 78 cm. Oramad.
Konst Grafik
GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Djurgårdsbron. Numrerad och Signerad av konstnären. Höjd 60 cm, Bredd 78 cm. Oramad.
Konst Grafik
GRAFIK, Litografi, Hådell Mats, född 1958. Dans på bryggan, numrerad 115/250 och signerad. Inramad med guldfärgad ram och passpartou.
Konst Grafik
GRAFIK, Litografi, Hådell Mats, född 1958. Norrskär, numrerad 120/250 och signerad, oramad.
Konst Grafik
GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Midsommardans. Numrerad och signerad i 290 ex. Höjd 50 cm, Bredd 82 cm. Oramad.
Konst Grafik
GRAFIK, Färgserigrafi, Ryan, Richard, född 1975. Motiv från New York. Numrerad 55/250. Signerad av konstnären. Höjd 70 cm, Bredd 90 cm. Inramad med guldram.