1 - 20 av 84
123...5 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 16 september 2009

Klubbad för

Möbler Stolar

Stolar 3st, 1800-tal med stoppad sitts, randig tygklädsel, mahogny

Utrop: 1 400 kr

Möbler Byråar

Halvmåneformad byrå, 12 lådor, penselmålad vit färg, gustaviansk stil, skurna ornament. Maxhöjd 77 cm, Maxbredd 68 cm, Maxdjup 33 cm

Utrop: 2 200 kr

Möbler Mindre möbler

Handsnidad piedestal i mahogny, Barley twist modell. Höjd 90cm, max diameter 30cm.

Utrop: 500 kr

Möbler Mindre möbler

Handsnidad piedestal i mahogny, 1 låda med knopp i mässing. Längd 90cm, Bredd 30cm, Djup 30cm. Mindre bettsskador på övre kant.

Utrop: 500 kr

Möbler Mindre möbler

Väggskåp, mahogny, glasad dörr, Maxhöjd 52 cm, Maxbredd 42 cm, maxdjup 15 cm.

600 kr

Utrop: 500 kr

Möbler Mindre möbler

Handsnidat pelarbord 1950-tal med intarsia. Höjd 60 cm diameter 66cm

Utrop: 880 kr

Möbler Mindre möbler

Soffbord med fyra svarvade ben, intarsia, 1950-tal, höjd 60cm, max diameter 82cm, mindre åldersrelaterad slitage.

Utrop: 1 100 kr

Möbler Soffor

SOFFGRUPPER, Divan soffa, beige-grå färgat tyg, max längd 230cm, divan del 150cm djup, sittdjup 80cm.

Utrop: 4 400 kr

Porslin Kina

Bordslampa, Kina, sockel i trä, motiv under krackelerad lasyr blåvit. Höjd 75cm, skärmens maxdiameter 35cm

Utrop: 1 350 kr

Porslin Kina

Bordslampa, Kina, sockel i trä, motiv under krackelerad lasyr blåvit. Höjd 75cm, skärmens maxdiameter 35cm.

Utrop: 1 350 kr

Porslin Kina

Bordslampa, Kina, sockel i trä, motiv under krackelerad lasyr blåvit. Höjd 70cm, skärmens maxdiameter 30cm.

Utrop: 1 100 kr

Porslin Kina

Bordslampa, Kina, sockel i trä, motiv under krackelerad lasyr blåvit. Höjd 70cm, skärmens maxdiameter 30cm

Utrop: 1 100 kr

Porslin Kina

Lock urna, Kina, motiv under krackelerad lasyr blåvit, höjd 33cm.

Utrop: 700 kr

Porslin Kina

Vas, Kina, motiv under krackelerad lasyr, höjd 30cm, diameter 12cm.

Utrop: 500 kr

Porslin Kina

Terin, Kina, motiv under krackelerad lasyr blåvit, mingstil. Max bredd 43cm, min bredd 26cm, höjd 15cm

Utrop: 1 100 kr

Porslin Kina

Urna, Kina, kantonstil, motiv under krackelerad lasyr mörkblå, max 18cm, diameter 25cm

Utrop: 600 kr

Porslin Kina

Utrop: 600 kr

Porslin Kina

Urna, Kina, motiv under krackelerad lasyr blåvit, max 18cm, diameter 25cm

Utrop: 600 kr

Porslin Kina

Utrop: 600 kr

Porslin Figuriner

Kakfat, Gustavsberg, gräddvit beige, signerad K.K.RILLO, höjd 10cm, diameter 24cm

Utrop: 300 kr