21 - 40 av 43
123 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 24 juni 2009

Klubbad för

Konst Grafik

Mats Åkerman, " Steam" Färglitografi, signerad och numrerad, 55x62 cm, oramad.

Utrop: 3 100 kr

Gardinomfång, förgyllda, 1800-tal, stämplade G.I 15x 11 cm.

Utrop: 1 100 kr

Blandteknik, Bemålad litografi, 1800/1900 tal. Text på bilden, Imp. Fois. Delarne, Paris. Bildytans mått är 49 x 30 cm, ramad

Utrop: 2 100 kr

Bild på ren, akvarell 1800-tal. Ramad, bildytans mått är 18 x 26 cm

Utrop: 1 680 kr

Konst Grafik

Camilla Pyk, " Blommor"Färglitografi, signerad, EA. 62 x 83 cm, oramad.

Utrop: 2 700 kr

Konst Grafik

Cecilia Sikström, "Picassopojken", färglitografi, signerad och numrerad, 57x70 cm, oramad.

2 000 kr

Utrop: 2 100 kr

Konst Grafik

Bertil Vallien, " Opening", Litografi, signerad och numrerad. 87,5x62 cm, oramad

Utrop: 2 300 kr

Konst Grafik

Louise Fenger krogh, "Kärret", litografi, signerad och numrerad. 88x62 cm. Oramad

Utrop: 2 600 kr

Uppstoppad gädda, 1900-tal, 103 x 20 cm.

Utrop: 1 800 kr

Helmer Åslund, Gouache, signerad. Bildytans mått är 27 x 45 cm. ramad.

Utrop: 1 500 kr

Helmer Åslund, Gouache, signerad. Bildytans mått är 13 x 62 cm.

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

Jan Håfström, " Mr walker" Litografi, signerad och numrerad, 61 x 74 cm. Oramad

Utrop: 2 600 kr

Konst Grafik

Ulf Wahlberg, "Vaughn New Mexico" Färglitografi, signerad och numrerad. 62 x 44 cm, oramad.

Utrop: 2 400 kr

Konst Grafik

Bemålad litografi, 1700/1800-tal. Bildytansmått är 30 x 38 cm. Ramad.

Utrop: 1 800 kr

Konst Grafik

Utrop: 1 800 kr

Konst Skulpturer

1 par Väggrelieffer i terakotta, Jugend, tidigt 1900-tal, 56 x 61 cm.

Utrop: 9 800 kr

Alfred Proessdorf, Akvarell, tidigt 1900-tal. Bildytans mått är 13 x 24,5 cm

Utrop: 1 900 kr

Landskapsstudie, tusch, okänd konstnär, 1800- tal, signerad. Bildytansmått är 22x14 cm. Ramad

Utrop: 1 300 kr

Belysning Golvlampor

Golvlampa, Art deco/Industridesign med ställbar höjd och ställbar skärm. Omkring 1920-30. Ej funktionstestad.

Utrop: 2 550 kr

Anatolij. Olja på duk, 100 x 80 cm.

800 kr

Utrop: 950 kr