Avslutad | Dekorativa – Onsdag 24 juni 2009
Klubbad för
Blandteknik, Bemålad litografi, 1800/1900 tal. Text på bilden, Imp. Fois. Delarne, Paris. Bildytans mått är 49 x 30 cm, ramad
Konst Grafik
Cecilia Sikström, "Picassopojken", färglitografi, signerad och numrerad, 57x70 cm, oramad.
Konst Grafik
Ulf Wahlberg, "Vaughn New Mexico" Färglitografi, signerad och numrerad. 62 x 44 cm, oramad.
Landskapsstudie, tusch, okänd konstnär, 1800- tal, signerad. Bildytansmått är 22x14 cm. Ramad
Belysning Golvlampor
Golvlampa, Art deco/Industridesign med ställbar höjd och ställbar skärm. Omkring 1920-30. Ej funktionstestad.