Avslutad | Dekorativa – Onsdag 24 juni 2009
Konst Grafik
Maria Larkman, " Eld Tack" Stokastisk färgseparation, Signerad och numrerad 82/240, 42, 5 x 29 cm.
Konst Grafik
Maria Larkman, " Äntligen" Stokastisk färgseparation, Signerad och numrerad 82/240, 42, 5 x 29 cm.
Konst Grafik
Maria Larkman, "When in Chicago" Stokastisk färgseparation, Signerad och numrerad 82/240, 42, 5 x 29 cm.
Marinmotiv, 1900 tal, Olja på duk, Okänd konstnär, signerad, möjligen F. Björklund. Bildytans mått är 66 x 46 cm.
Gouache 1800-tal , Mytologisk scen, Asiatisk, möjligen tibetansk, fuktskador samt smärre revor i pappret. Bildytans mått är 56 x 26 cm.
Konst Grafik
Gouache 1800-tal , Mytologisk scen, Asiatisk, möjligen tibetansk, fuktskador samt smärre revor i pappret. Bildytans mått är 53 x 27 cm.
Konst Grafik
Marianne Lindberg de Geer, " Jag tänker ofta på mig själv" färglitografi, signerad och numrerad, 87,5x64 cm, oramad