21 - 40 av 59
123 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 27 maj 2009

Klubbad för

Konst Grafik

Anders Hugo, "Skärsgårdskväll", litografi, signerad och numrerad, 51x44cm, oramad

Utrop: 1 300 kr

Konst Grafik

Alexander Klingspor," Drink up baby, stay all night", litografi, signerad och numrerad, 60x75cm, oramad

Utrop: 3 200 kr

Konst Grafik

Jonas Fredén, "Torres", litografi, signerad och numrerad, 43x58 cm, oramad

Utrop: 1 100 kr

Konst Grafik

Jonas Fredén, "Boule", litografi, signerad och numrerad, 45x28 cm, oramad

Utrop: 700 kr

Konst Grafik

Catharina Edlund, litografi, signerad och numrerad, 56x25cm, oramad

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

Konst Grafik

Cecilia Sikström, " Ingrid", litografi, signerad och numrerad, 70x57cm, oramad

Utrop: 2 600 kr

Cecilia Gröning, akryl på duk, signerad a tergo, 120x100cm, oramad.

Utrop: 13 000 kr

Konst Grafik

Bengt Elde, "Gamla Stan", litografi, signerad och numrerad, 44x57cm, oramad

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

Bengt Elde, "Fjäderholmarna", litografi, signerad och numrerad, 44x50cm, oramad

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

Bengt Elde, "Riddarfjärden", litografi, signerad och numrerad, 44x58cm, oramad

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

Belysning Bordslampor

Lampa, 1920-30tal, Brons, glas saknas, 20cm.

425 kr

Utrop: 400 kr

Konst Grafik

Stig "Slas" Claesson, "Engelsk Buss", tusch på papper, fuktskada, signerad "Stig Claessson-53", ramad, 30x22cm

600 kr

Utrop: 800 kr

Konst Grafik

Stig "Slas" Claesson, "Lejon", tusch på papper, fuktskada, signerad "Stig Claessson-53", ramad 30x22cm

600 kr

Utrop: 800 kr

Konst Grafik

Affisch, äldre litografisk affisch 86x61cm

Utrop: 2 800 kr

Akvarell på papper, asiatisk, 1800tal, möjligen tibetansk, lagad, 85x24cm

Utrop: 2 000 kr

Josef Öberg, Olja på pannå, 58x37cm, ramad, skada på ramen

Utrop: 1 100 kr

W.H.Braun, olja på duk, signerad, 76x92cm

Utrop: 13 000 kr

Marinmotiv, olja på duk, okänd konstnär (möjligen F.Björklund), ramad.

Utrop: 900 kr

Konst Skulpturer

Byst, terrakotta, Napoleon, signerad "R.Colombo" och "CFN. cop. 1895."

Utrop: 5 000 kr

Konst Grafik

S.Washburn, Kopparstick, signerad och numrerad, 27x30cm, ramad.

Utrop: 1 500 kr