41 - 60 av 106
1234...6 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 6 maj 2009

Klubbad för

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Lang Marika, född 1961. Numrerad VI/XXV signerad av konstnären. Höjd 30cm, bredd 40cm

Utrop: 700 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Hådell Mats, född 1958. Födelsedagsfest i skärgården, numrerad och signerad. Höjd 64cm bredd 82cm, inramad med guldfärgad ram och Passpartou

Utrop: 1 700 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Hådell Mats, född 1958. Dans på bryggan, numrerad 94/250 och signerad. Höjd 41cm bredd 58cm, inramad med guldfärgad ram och Passpartou.

Utrop: 1 700 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Lehvonen Matilda, född 1973. Får. Numrerad 49/50 och signerad av konstnären. Höjd 50 cm, Bredd 50 cm. Ramad med svart ram och passpartou.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

MÅLERI, Oljemålning på duk, B Bergström, Landskap, Signerad av konstnären. Höjd 60 cm, Bredd 70 cm, ramad med träram

Utrop: 1 100 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Pyk Madelené, född 1934. Numrerad 231/250 och signerad av konstnären. Höjd 104cm, Bredd 84cm. Ramad med guldfärgad träram och passpartou.

Utrop: 4 800 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Pyk Madelené, född 1934. Numrerad 221/250 och signerad av konstnären. Höjd 104cm, Bredd 84cm. Ramad med guldfärgad träram och passpartou.

Utrop: 4 800 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Smolarek Apolinary, 1942-1994. Numrerad 170/240 och signerad av konstnären. Höjd 86cm, Bredd 68 cm. Ramad med guldfärgad träram och passpartou.

Utrop: 1 800 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Mashad matta, knuten i provinsen Khorasan, ett område i nordöstra Iran, varpen är av bomull och luggen är av natur ull, storlek 292x202cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 4 900 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Nadjafabadh matta, knuten i centrala Iran, varpen av bomull och luggen av natur ull, storlek 324x213cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

4 500 kr

Utrop: 4 900 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Qashgai matta, knuten i södra Iran, varpen och lugg är av natur ull, storlek är 269x198cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 4 900 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Kashan matta, knuten i centrala Iran, varpen är av bomull och luggen är av natur ull, storlek 290x205cm, mattan framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 4 900 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Bakhtyari matta, knuten i centrala Iran, varpen av bomull och luggen är av natur ull, storlek 318x203cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 3 900 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Täbriz matta, knuten i norra Iran, varpen av bomull och lugg är av natur ull, storleken är 313x205cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Hamadan matta, knuten i västra Iran, varpen av bomull och luggen är av natur ull, storleken är 295x218cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 3 900 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Täbriz matta knuten i norra Iran, varpen av bomull och lugg är av natur ull, storleken är 300x200cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 3 900 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Persisk Saroug-mir matta, knuten i nordvästra Iran, varp av bomull och lugg av natur ull, storlek 263x225cm, framstår som oanvänd och utan slitage

3 600 kr

Utrop: 3 900 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Indisk matta, knuten i centrala Indien, motiv från Heriz, varp av bomull och lugg av natur ull, storlek 302x243cm.

Utrop: 11 000 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Indisk matta, knuten i centrala Indien, motiv från Saroug, varp av bomull och lugg av natur ull, storlek 310x246cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 11 000 kr

Mattor Orientmattor

ORIENTMATTOR, Ziegler matta, knuten i Pakistan, varpen och lugg är av natur ull, storleken är 306x242cm, framstår som oanvänd och utan slitage.

Utrop: 12 000 kr