1 - 20 av 106
123...6 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 6 maj 2009

Klubbad för

Möbler Mindre möbler

Väggskåp i mahogny med glasad dörr och sidor, max höjd 55cm, max bredd 40cm, nyckel finns.

400 kr

Utrop: 440 kr

Möbler Mindre möbler

Väggskåp, penselmålad allmoge röd med glasad dörr och sidor, max höjd 55cm max bredd 40cm, nyckel finns.

Utrop: 440 kr

Kuriosa Trä

Vätte i form av en Storlom, handgjord i trä. Höjd 16 cm Längd 40 cm.

700 kr

Utrop: 275 kr

Kuriosa Brons

Häst, stegrande, patinerad brons. Maxhöjd 45 cm, längd 36 cm, bredd 10 cm.

600 kr

Utrop: 660 kr

Möbler Mindre möbler

Skomakarbyrå, 18 lådor, penselmålad allmoge blå , Bredd 64 cm, djup 30 cm, höjd 35 cm.

500 kr

Utrop: 550 kr

Möbler Allmoge

ALLMOGE, Väggskåp, grönmålad/rödmålad allmogedekor, 1900-tal, 2 dörrar, målade och skruna ornament. liten spricka på höger dörrlist. Maxhöjd 86 cm, Maxbredd 83 cm, Maxdjup 30 cm.

Utrop: 1 300 kr

Möbler Fåtöljer

Göteborgsstol, Mahogny. Röd och beige broderad dyna, i siden. Sitthöjd 45 cm, sittdjup 43 cm, rygghöjd 87 cm. Mindre skada på vänster bakre stolsben.

Utrop: 1 700 kr

Möbler Fåtöljer

Göteborgsstol, Mahogny. Broderad dyna, beige siden. Sitthöjd 45 cm, sittdjup 43 cm, rygghöjd 87 cm. Inga skador.

Utrop: 1 700 kr

Kuriosa Gjutjärn

GJUTJÄRN, Tamburmajor, svartmålat gjutjärn. Längd 170cm, kronans diameter max 40cm.

Utrop: 600 kr

Handsnidad piedestal i mahogny, Barley twist modell. Höjd 90cm, max diameter 30cm. 5kg

Utrop: 450 kr

Utrop: 450 kr

Möbler Mindre möbler

Handsnidad piedestal i mahogny, rokokostil. Skurna ornament av druvor och lövverk. Höjd 116cm, max diameter 25cm.

600 kr

Utrop: 650 kr

Kuriosa Mässing

MÄSSING, Spegel i mässing gjord av en kojventil, Maxdiameter 28cm.

275 kr

Utrop: 275 kr

Kuriosa Trä

Handsnidad katt i trä. Maxhöjd 30cm, bredd 14cm, djup 8cm.

150 kr

Utrop: 165 kr

Möbler Mindre möbler

Handsnidad piedestal, skurna ornament, penselmålad vit- och guldfärg, tre ben. Maxhöjd 152 cm, Maxdiameter 26 cm.

Utrop: 880 kr

Kuriosa Trä

Segelbåtmodell i trä på ställning av mässing/trä, tvåmaster tampar, trossar, mässings detaljer Höjd 74cm längd 70

500 kr

Utrop: 600 kr

Möbler Allmoge

ALLMOGE, Väggskåp, rödmålat, 2 glasade dörrar, 3 lådor. Maxhöjd 80 cm, Maxbredd 61 cm, Minbredd 54 cm, Maxdjup 21 cm.

Utrop: 660 kr

Belysning Kristallkronor

Kristallkrona, 5 arm, barockstil, behängd med droppformade kristallprismor. Maxhöjd 60 cm, Maxdiameter 45cm

1 900 kr

Utrop: 2 100 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Mac Hamilton, född 1952, numrerad 140/220 och signerad, Inramad med guldfärgad ram och Passpartou. Höjd 50cm , bredd 70cm.

Utrop: 1 800 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Mac Hamilton, född 1952, numrerad 140/220 och signerad, Inramad med guldfärgad ram och Passpartou. Höjd 50cm, bredd 70cm.

Utrop: 1 800 kr