21 - 40 av 106
123...6 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 6 maj 2009

Klubbad för

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Mac Hamilton, född 1952, numrerad 140/220 och signerad, Inramad med guldfärgad ram och Passpartou. Höjd 50cm, bredd 70cm.

Utrop: 1 800 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Peter Åström, Född 1946, numrerad och signerad, Inramad med guldfärgad ram och Passpartou. Höjd 100cm, bredd 70cm.

Utrop: 1 800 kr

MÅLERI, Oljemålning på duk, Palmér Anders, född 1958, Fårmotiv, signerad av konstnären, inramad. Höjd 36cm, bredd 51cm

Utrop: 3 000 kr

MÅLERI, Oljemålning på duk, Palmér Anders, född 1958, Fårmotiv, signerad av konstnären, inramad. Höjd 47cm, bredd 47cm.

Utrop: 3 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Pyk Camilla F 1966, Självporträtt, numrerad 10/15 och signerad av konstnären, inramad med guldfärgad ram och Passpartou. Höjd 58cm Bredd 47cm.

Utrop: 2 200 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Pyk Camilla, född 1966, två hundar, numrerad EA och signerad av konstnären, inramad med guldfärgad ram och Passpartou. Höjd 57cm Bredd 48cm

Utrop: 2 200 kr

MÅLERI, Oljemålning på duk, landskap, Palmér Anders, född 1958. Signerad av konstnären, inramad med guldfärgad träram. Höjd 70 cm, Bredd 70cm.

Utrop: 4 700 kr

MÅLERI, Oljemålning på duk, komposition, Adalbert Per, född 1953. Signerad av konstnären. Höjd 100 cm, Bredd 80 cm

Utrop: 4 500 kr

MÅLERI, Oljemålning på duk, komposition, Adalbert Per, född 1953. Signerad av konstnären. Höjd 80 cm, Bredd 100 cm

Utrop: 4 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Serigrafi, Corneille, född 1922. Liggande kvinna och fåglar. Numrerad 151/200. Signerad av konstnären. Höjd 116 cm, Bredd 116 cm, inramad med guldfärgad ram och Passpartou.

6 000 kr

Utrop: 6 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940, Maskeraden. Numrerad EA. Signerad av konstnären. Höjd 75 cm, Bredd 95 cm. Inramad med guldfärgad ram och Passpartou.

Utrop: 3 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK,Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Cabarét. Numrerad EA. Signerad av konstnären. Höjd 75 cm, Bredd 105 cm, inramad med guldfärgad ram och Passpartou.

Utrop: 3 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl, född 1940. Strandvägen. Numrerad 201/290. Signerad av konstnären. Höjd 75 cm, Bredd 105 cm, inramad med guldfärgad ram och Passpartou.

Utrop: 3 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Ulrika Hydman Vallien född 1938. Ansikte, numrerad och signerad115/300. Höjd 68 cm, Bredd 53 cm, inramad med guldfärgad ram och svart Passpartou.

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Ulrika Hydman Vallien född 1938. Fruktskål, numrerad och signerad 124/300. Höjd 55 cm, Bredd 68 cm, inramad med guldfärgad ram och svart Passpartou.

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Lagerberg Ingbritt född 1943, numrerad 175/195 och signerad. Höjd 70cm Bredd 50cm.

Utrop: 1 200 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Dahl Peter, född 1934. Operabaren, numrerad 220/375 och signerad. Höjd 50cm, Bredd 40cm, oramad.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Screentryck Tripptyk, Acosta, Johnny, numrerad och signerad HC av konstnären. Höjd var för sig 90cm cm Bredd 40cm. Den orange tavlan har en mindre reva i pappret, samtliga ramar är något kantstötta.

Utrop: 2 900 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Kronberg Staffan, 1902-1986, Vid Haga, Hc XX/LX numrerad och signerad av konstnären. Höjd 30 cm Bredd 40 cm. Ramen är kantstött.

Utrop: 600 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Kronberg Staffan, 1902-1986, Höst i Liljansskogen, numrerad Hc XIX/LX och signerad av konstnären. Höjd 40cm Bredd 30cm.

Utrop: 600 kr