Kakspade och såsslev i nysilver
Utrop: 50 kr
Serveringssked i silver 19cm. Vikt 43,8g
Utrop: 250 kr
Vas i silver ca 28cm, gravyr. Vikt 684,1g
18 Kaffeskedar i silver, olika modeller, gravyr. Vikt 207,5g
Utrop: 600 kr
6 Kaffeskedar i silver 10cm. Vikt 41g
Utrop: 300 kr
13 knivar, 11 skedar, 15 gafflar olika storlekar, gravyr i silver
Utrop: 4 200 kr
Silverkanna 1873 Kjellberg, gravyr, små bucklor. Vikt 767,7g
Utrop: 2 775 kr
2 Sockerruskor i silver 22cm, år 1906. Vikt 683,1g
Utrop: 3 250 kr
Skål K.Andersson Ø25cm H 10cm i silver förgylld insida. Vikt 1363g
Utrop: 4 925 kr
Vas silver 23cm. Vikt 503g
Utrop: 1 800 kr
Kedja, Pansar 50cm i silver. Vikt 22,3g
6 Bordskedar, 6 gafflar, 6 knivar mod Rosen, 21,5-24,5cm
6 Matskedar, 6 gafflar, 6 knivar 19-20cm i silver mod:Rosen
Utrop: 2 650 kr
6 Dessertskedar, 6 gafflar 14cm i silver mod: Rosen
Utrop: 1 200 kr
Slev och ströare silver 18cm mod:Rosen
Utrop: 500 kr
6 Skedar 22,5cm i silver, monogram. Vikt 544,5g
Utrop: 1 450 kr
Silverstop H:17cm, förgylld insida. Vikt 797g
Kedja 50cm med bärnstenshänge i silver. Vikt 8,19g
Utrop: 200 kr
Kedja 46cm med bärnstenshänge i silver. Vikt 12,7g
Collier i silver med bärnstenshänge. Vikt 20,2g
Torsdag 16 apr 2009
Förfallna panter / Pantbanken Storgatan ABV