821 - 840 av 948
1...414243...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

Kryddset silver 3 delar och 1 liten sked i silver och blått glas (vikt 112,5g exkl glas). Vikt 112,6g

Silverburk med lock (sydamerika) ca 9,5cm. Vikt 139,1g

Dosa i lack (Ryssland) 10,5 x 7 x 3cm

6 Koppar 3,5cm med 6 fat i silver. Vikt 355,3g

Utrop: 1 275 kr

2 Ljusstakar 8cm i silver ( 1 saknar fyllning )

450 kr

Utrop: 500 kr

2 Ljusstakar 6,5cm (fyllda, skadade)

Utrop: 600 kr

Reseur Movado Ermeto, kronometer, sekundvisare, doublé, manuell #1239-690M, läder (löst)

600 kr

Utrop: 250 kr

Kanna med lock år 1861, i silver, 23cm. Vikt 680,7g

Utrop: 3 600 kr

Gräddkanna 13,5cm i silver, år 1850, förgylld insida. Vikt 250,9g

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Sockerskrin silver England H:ca 8cm. Vikt 250,2g

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Örhängen 18k defekta, diamanter tot ca 0,10ct/st och rosenstenar. Vikt 8,5g

1 500 kr

Utrop: 2 000 kr

Armband 20cm, defekt, diamanter ca 4x0,04ct 14K. Vikt 17,8g

Utrop: 3 000 kr

Silverbricka med handtag 800/1000. Vikt 861g

Utrop: 3 000 kr

Silverbricka, 66x42cm, bucklor, 1942,7g. Vikt 1942,7g

Utrop: 6 725 kr

19 Knivar, 21 Skedar, 1 Såssked, 19 Gafflar, silver,graverade, mod:Slottsbarock, olika storlekar

Utrop: 5 050 kr

8 Kaffeskedar olika modeller, vissa graverade, i silver. Vikt 75,9g

225 kr

Utrop: 275 kr

Kompottsked 14,5cm mod:Svensk. Vikt 24,6g

150 kr

Utrop: 125 kr

Kompottsked i silver, gravyr, 16cm. Vikt 17,7g

Utrop: 125 kr

Dessertsked med tupp 14,5cm i silver. Vikt 23,2g

125 kr

Utrop: 125 kr

Kompottsked 15cm i silver. Vikt 18g

150 kr

Utrop: 125 kr