Collier med gröna stenar i silver. Vikt 30,6g
Utrop: 200 kr
Collier med bärnstenshänge i silver. Vikt 14,6g
Collier med gröna stenar, defekt lås.
Utrop: 50 kr
Diverse silversmycken. Vikt 30,1g
4 skedar i silver (3 med gravyr) olika storlekar och modeller 1800-tal. Vikt 73,5g
Utrop: 250 kr
2 Silverpokaler graverade. Vikt 468,9g
Utrop: 1 450 kr
12 Kaffeskedar i silver olika längder. Vikt 218,2g
Utrop: 800 kr
Diverse guld 18K. Vikt 6,8g
Utrop: 1 300 kr
Hänge med camé 18K. Vikt 5g
Utrop: 900 kr
Serveringsked i silver 21,5cm mod:Rosenholm. Vikt 96,9g
Utrop: 375 kr
Serveringssked 21cm i silver Mod:Rosenholm. Vikt 67,8g
Utrop: 300 kr
3 Matskedar + 1 matkniv i olika modeller i silver.. Vikt 175,4g
Matsked i silver Mod:Svensk. Vikt 67,9g
Silveretui 7,5x9cm. Vikt 72,09g
Utrop: 275 kr
Silverskrin, gravyr, träfoder, Hallberg.
Utrop: 850 kr
12 Kaffeskedar, gravyr i silver. Vikt 206,1g
Utrop: 600 kr
Diverse guld 14K. Vikt 8,4g
Utrop: 1 400 kr
Silverbricka, gravyr 40x33cm. Vikt 634,9g
Utrop: 1 925 kr
Såskanna i silver (1827) förgylld insida 12cm. Vikt 129,1g
Utrop: 725 kr
Dosa i silver. Vikt 32,29g
Torsdag 16 apr 2009
Förfallna panter / Pantbanken Storgatan ABV