781 - 800 av 1 168
1...394041...59 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 26 mars 2009

Klubbad för

1 Bägare på fot, år 1918, silver, h:9cm. Vikt 50,5g

Utrop: 200 kr

6 Bägare med gröna stenar, förgyllda invändigt, silver, h:8cm (bucklor)

850 kr

Utrop: 550 kr

1 Sockertång "änglar", silver (stämplar finns, lagning). Vikt 41,4g

100 kr

Utrop: 50 kr

1 Tesil med ställ, silver. Vikt 75,3g

550 kr

Utrop: 200 kr

1 Par örhängen Georg Jensen "Daisy", Ø 24mm, clips, emalj, silver. Vikt 6g

700 kr

Utrop: 800 kr

1 Par örhängen Georg Jensen "Tore Bülow", 47mm, silver

1 300 kr

Utrop: 800 kr

1 Par örhängen Georg Jensen "Tore Bülow", 60mm, silver

1 900 kr

Utrop: 800 kr

3 Smörfat, silver. Vikt 105,3g

375 kr

Utrop: 225 kr

4 Punchbägare, GAB, Stockholm, år 1949, silver, h:7cm. Vikt 231,4g

Utrop: 900 kr

4 Punchbägare, CG Hallberg, Stockholm, år 1958, silver, h:7cm. Vikt 221,1g

Utrop: 900 kr

4 Punchbägare, Aage Weimar, Danmark, silver, h:8cm. Vikt 263,7g

800 kr

Utrop: 900 kr

4 Bägare, förgyllda invändigt, monogram/vapen, silver, h:9cm (stämplar finns). Vikt 252,7g

Utrop: 900 kr

1 Skrin på fötter, ca 11cm hög, ca 14cm lång, låsmekanik, saknar nyckel, C.F Carlman, silver, 1909. Vikt 512,29g

3 200 kr

Utrop: 1 800 kr

1 Vas på kulfötter (2 av fötterna buckliga), 17,5cm, Ø 11,9cm, C.G Hallberg, 1911, silver. Vikt 301,39g

Utrop: 1 200 kr

1 Burk, Monogram, 7cm hög, Ø 9cm, 0.995, silver. Vikt 232,7g

Utrop: 900 kr

1 Liten Vas, 10cm hög, Ø 6,3cm, gravyr "1975", Handarbete, 1973, E. Löfman. Vikt 124,7g

700 kr

Utrop: 450 kr

1 Liten Vas, 6,3cm hög, Ø 5,2cm, 1960, silver. Vikt 55,1g

150 kr

Utrop: 200 kr

Diverse Guld 18K. Vikt 94,1g

Utrop: 21 000 kr

1 Hänge "erotiskt motiv", defekt, armen av, 23mm långt, 14K. Vikt 12,1g

Utrop: 2 100 kr

1 Kedja ankarlänk, 52cm, silver. Vikt 79,7g

225 kr

Utrop: 300 kr