Avslutad | Pant – Torsdag 26 mars 2009
Klubbad för
4 Bägare, förgyllda invändigt, monogram/vapen, silver, h:9cm (stämplar finns). Vikt 252,7g
1 Skrin på fötter, ca 11cm hög, ca 14cm lång, låsmekanik, saknar nyckel, C.F Carlman, silver, 1909. Vikt 512,29g
1 Vas på kulfötter (2 av fötterna buckliga), 17,5cm, Ø 11,9cm, C.G Hallberg, 1911, silver. Vikt 301,39g
1 Liten Vas, 10cm hög, Ø 6,3cm, gravyr "1975", Handarbete, 1973, E. Löfman. Vikt 124,7g