Closed | Pawn – Thursday 26 March 2009
Hammered at
Pawnitems Silver
4 beaker, förgyllda invändigt, monogram/crest, silver, h:9cm (stämplar finns). weight 252,7g
Pawnitems Silver
1 Skrin on feet, approx 11cm hög, approx 14cm long, låsmekanik, saknar key, C.F Carlman, silver, 1909. weight 512,29g
Pawnitems Silver
1 vase on ball-feet (2 by fötterna buckliga), 17,5cm, SIZE 11,9cm, C.G Hallberg, 1911, silver. weight 301,39g
Pawnitems Silver
1 small vase, 10cm hög, SIZE 6,3cm, engraving "1975", Handarbete, 1973, E. Löfman. weight 124,7g