Avslutad | Pant – Tisdag 17 februari 2009
Underlägg, i tenn, 2 Storlekar, 5 st ca 8cm, 7 st ca 6,5cm, med handristad blomma, i tenn
Pantvaror Övrigt
Målning, Olja på duk "Bukten på Fårö" sign GB (Göran Brunius) ca 68x98cm, utan ram. Skickas ej.
Pantvaror Övrigt
Målning, Olja på duk, sign GB (Göran Brunius) ca 65,5 x 81cm, utan ram. Skickas ej.
Pantvaror Övrigt
Målning, Olja på duk, "Gåsemora Hammar Fårö" sign GB (Göran Brunius) (skadad duk), ca 69x94cm, utan ram. Skickas ej.
Pantvaror Övrigt
Målning, Olja på duk, "Södergarns Udde, aug" sign. GB (Göran Brunius). ca 73x92cm. Skickas ej.
Pantvaror Övrigt
Tavla, Oljemålning på duk signerad Carlanton (Axelsson) ca 26x21,5cm, lös i ram. Skickas ej.
Övrigt, Punschkylare med lock i tenn med 6 punschkoppar, med maskaroner, graverad, höjd med lock ca 31cm
Visa varaPantvaror Diverse
Kniv, Modell Kukri, med ursprung från Nepal, Närstridsvapen som användes bland annat i 1:a Världskriget.