701 - 720 av 1 090
1...353637...55 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 17 februari 2009

Klubbad för

Porslin, Skål, Uppsala-Ekeby Geffle "Rubin", höjd ca 11,5cm, bredd ca 27cm

325 kr

Utrop: 100 kr

Glas, Vas Kosta, höjd ca 28cm

550 kr

Utrop: 125 kr

Porslin, Kruka bredd ca 16cm

125 kr

Utrop: 100 kr

Karott, med silverbeslag, höjd ca 11cm, Ø 20,5cm

300 kr

Utrop: 150 kr

Fat, Gustavsberg Argenta Ø 30cm

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

Silver, Matsked i silver (graverad) ca 215mm

75 kr

Utrop: 100 kr

Porslin, 6 Tekoppar höjd ca 7cm, samt 6 Tefat, Rörstrand, Gröna Anna

850 kr

Utrop: 200 kr

Porslin, 1 Gräddkanna, Rörstrand Gröna Anna, höjd ca6,5cm

100 kr

Utrop: 50 kr

Skål, i glas, Orrefors, längd ca 12,5cm, bredd ca 8,5cm

225 kr

Utrop: 75 kr

Underlägg, i tenn, 2 Storlekar, 5 st ca 8cm, 7 st ca 6,5cm, med handristad blomma, i tenn

150 kr

Utrop: 100 kr

Pantvaror Övrigt

Målning, Olja på duk "Bukten på Fårö" sign GB (Göran Brunius) ca 68x98cm, utan ram. Skickas ej.

425 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

Målning, Olja på duk, sign GB (Göran Brunius) ca 65,5 x 81cm, utan ram. Skickas ej.

800 kr

Utrop: 425 kr

Pantvaror Övrigt

Målning, Olja på duk, "Gåsemora Hammar Fårö" sign GB (Göran Brunius) (skadad duk), ca 69x94cm, utan ram. Skickas ej.

275 kr

Utrop: 350 kr

Pantvaror Övrigt

Målning, Olja på duk, "Södergarns Udde, aug" sign. GB (Göran Brunius). ca 73x92cm. Skickas ej.

600 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

Litografi, Färglitografi signerad Lage Lindell 132/136, ca 14x24cm. Skickas ej.

1 100 kr

Utrop: 475 kr

Pantvaror Övrigt

Tavla, Oljemålning på duk signerad Carlanton (Axelsson) ca 26x21,5cm, lös i ram. Skickas ej.

Utrop: 350 kr

Övrigt, Punschkylare med lock i tenn med 6 punschkoppar, med maskaroner, graverad, höjd med lock ca 31cm

Kniv, Modell Kukri, med ursprung från Nepal, Närstridsvapen som användes bland annat i 1:a Världskriget.

800 kr

Utrop: 400 kr

Kniv, kukri, med fodral

800 kr

Utrop: 325 kr

Kniv, Kukri, med fodral

700 kr

Utrop: 350 kr