601 - 620 av 987
1...303132...50 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 25 november 2008

Klubbad för

Glas, Alvar Alto Iittala i 4 delar "Blomman", fat till vas, viss nagg höjd ca15cm-12cm-7cm-3cm, längd från det längsta - ca14,5cm-22,5cm-31cm-38cm. Skickas ej.

2 500 kr

Utrop: 2 000 kr

Porslin, Porslinsfåglar B&G

300 kr

Utrop: 300 kr

Porslin, Salt och Pepparkar och 1 Skål B&G

200 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

Litografi, signerad Madelaine Pyk 45/50 ca 26x23cm

3 500 kr

Utrop: 5 000 kr

Pantvaror Övrigt

Litografi, Färglitografi M Qvarsebo HC VIII/XV ca 102x33cm

1 100 kr

Utrop: 1 800 kr

Pantvaror Övrigt

Tavla, Akvarell sign Rachel Labas ca 35x50 cm

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

Tavla, Etsning kolorerad signerad Joseph Borg 1/1 ca 28x20cm

950 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

Tavla, Färgetsning signerad Robert Benson 1/50 ca32,5x25cm

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

Tavla, Färgträsnitt signerat Salvador Dali "Minos" 1963 ur Divina Comedia ca25x19cm

2 700 kr

Utrop: 3 500 kr

Pantvaror Övrigt

Tavla, Färgträsnitt signerat Salvador Dali "Förrädaren" 1963 ur Divina Comedia ca25x18cm

2 600 kr

Utrop: 3 500 kr

Pantvaror Övrigt

Ring, Trefärgad med diamanter 6x ca 0,01ct Ø 16½ 18K 4,2g

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

Skulptur, 1 Glasskulptur Strömbergshyttan höjd ca18cm

250 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

Skål, 1 Skål Orrefors, höjd ca 20,5cm

275 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

Skål, 1 Skål Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, höjd 8,3cm Ø 11,7cm (d)

175 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

Vas, i kristall, Orrefors höjd ca 15cm (d)

175 kr

Utrop: 150 kr

Pantvaror Övrigt

Skedar, 12 st kaffeskedar ca 12,9cm modell Tornedal allt i silver, i etui (d)

600 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

Akvarell, signerad Ulrica Hydman Vallien ca 45,5x50cm

3 900 kr

Utrop: 5 000 kr

Vas, Kosta Boda signerad Persson höjd ca 13,3cm

325 kr

Utrop: 150 kr

Kniv, Slidkniv, Samearbete kniven ca 22cm, med slida 24,5cm

Utrop: 700 kr