581 - 600 av 987
1...293031...50 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 25 november 2008

Klubbad för

Sockerskål, 1 st ca 7cm, Royal Copenhagen, Musselmalet

175 kr

Utrop: 150 kr

125 kr

Utrop: 150 kr

Kanna, 1 Gräddkanna, höjd ca 8cm, Royal Copenhagen, Musselmalet

175 kr

Utrop: 200 kr

Karott, Ø ca 23,5cm, Royal Copenhagen, musselmalet. Skickas ej.

200 kr

Utrop: 400 kr

Skål, Ø ca 21,5cm, Royal Copenhagen, musselmalet. Skickas ej.

200 kr

Utrop: 300 kr

Skål, Ø 21,5cm, Royal Copenhagen, musslemalet. Skickas ej.

250 kr

Utrop: 300 kr

Porslin, 1 fat ca37,5cmx25cm, 1 fat ca33x22,5cm, 1 fat ca 28x19cm, 2 fat ca 24x15cm allt Bavaria Chippendale. Skickas ej.

550 kr

Utrop: 300 kr

Porslin, 1 Skål med fot höjd ca6,5cm Ø ca 20,5cm, 1 Såsskål höjd ca 10cm, 1 Skål med fot ca7,6cm Ø ca 23cm allt Bavaria Chippendale. Skickas ej.

250 kr

Utrop: 300 kr

Porslin, 12 flata tallrikar Ø ca 24,5cm, 12 djupa Ø ca 24,5cm, 12 assietter Ø ca21cm, 12 tefat ca17cm allt Bavaria Chippendale. Skickas ej.

500 kr

Utrop: 600 kr

Litografi, 1 Färglitografi signerad Hugo Zuhr 28/325 ca 30x42cm. Skickas ej.

Utrop: 450 kr

Skulptur, Glasskulptur B. Vallien 9007/1000 ATELIER ser nr 8BVAAT på träfot

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

Skulptur, Glasskulptur M. Axenbrant Strömbergshyttan "Ponch", skada på toppen

600 kr

Utrop: 475 kr

Guld, 2 Ringar med stenar, 1 med rund sten Ø 18½, 1 med vit sten Ø18¼, båda 14K total vikt: 3,9g

400 kr

Utrop: 475 kr

Målning, Oljemålning på duk signerad Jalbert ca 54x69cm. Skickas ej.

Utrop: 300 kr

Målning, Oljemålning på duk signerad Jalbert ca 45,5x67cm. Skickas ej.

175 kr

Utrop: 200 kr

Litografi, "Les Masques" Färglitografi sign Miro HC 23/30 ca 30,5x 23,5cm. Skickas ej.

5 800 kr

Utrop: 4 100 kr

Figurin, två oxar med vallpojke, naggar ca 38x28cm

Utrop: 950 kr

Takkrona, med prismor empire-stil med 5 ljusarmar, en del prismor saknas, höjd ca 50,5cm, ej funktionsgaranti. Skickas ej.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

Vas, Kosta höjd ca 23cm, något repig

250 kr

Utrop: 150 kr

Glasfat, Steninge slott signerad Britten Pääg Ø ca36,2cm. Skickas ej.

325 kr

Utrop: 400 kr