Avslutad | Pant – Tisdag 25 november 2008
Klubbad för
Figurin, Lladro "Sittande kvinna" Höjd ca 31 cm, med broschyr , i original kartong
Glas, 2 Glasskulpturer signerade Ulla-Carin Bergqvist, Strömbergshyttan, höjd ca 16,5cm - 24cm
Porslin, 1 Tekopp höjd ca 8,5cm Øca9cm, Tefat Ø ca 16,5cm, 1 Fat Ø ca 27cm Ulrica Hudman-Vallien
Skedar, 2 st Moccaskedar ca10,5cm modell prinsess, 1 st Kaffesked ca 11,5cm modell svensk rund
Skålar, 2 st sockerskålar med lock 1900-tal sekelskifte, 1 något sned, höjd ca 32cm i nysilver