621 - 640 av 987
1...313233...50 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 25 november 2008

Klubbad för

Kniv, Slidkniv, Samearbete, "Sälenstugan", kniv ca 24cm, med slida ca30cm

Utrop: 700 kr

Kniv, Slidkniv, Samearbete, Kniven ca 22,5cm, med slida ca23,5cm

600 kr

Utrop: 700 kr

Vas, i överfång signerad Gallé, höjd ca 15cm

2 900 kr

Utrop: 3 500 kr

Biljardkö, 2 st Köer med 3 toppar, i väska

2 200 kr

Utrop: 700 kr

Tavla, Keramiktavla Gustavsberg i Lagunteknik : Lappand Fjällsippa, ca 21x33,5cm

400 kr

Utrop: 350 kr

Figurin, Lladro "Sittande kvinna" Höjd ca 31 cm, med broschyr , i original kartong

650 kr

Utrop: 475 kr

Figurin, Lladro "Kvinna med hatt" höjd ca 50cm, med broschyr, i kartong

1 200 kr

Utrop: 700 kr

Glas, 2 Glasskulpturer signerade Ulla-Carin Bergqvist, Strömbergshyttan, höjd ca 16,5cm - 24cm

650 kr

Utrop: 300 kr

Porslin, 1 Tekopp höjd ca 8,5cm Øca9cm, Tefat Ø ca 16,5cm, 1 Fat Ø ca 27cm Ulrica Hudman-Vallien

Utrop: 300 kr

Skedar, 6 st kaffeskedar, ca10,5cm, modell Chippendale i silver

250 kr

Utrop: 200 kr

Skedar, 2 st Moccaskedar ca10,5cm modell prinsess, 1 st Kaffesked ca 11,5cm modell svensk rund

100 kr

Utrop: 100 kr

Vas, signerad Ulrica Hydman Vallien, höjd ca 34,5cm

900 kr

Utrop: 1 000 kr

Skålar, 2 st sockerskålar med lock 1900-tal sekelskifte, 1 något sned, höjd ca 32cm i nysilver

225 kr

Utrop: 150 kr

Skål, Sockerskål med lock, 1900-tal sekelskifte, höjd ca 39cm i nysilver

425 kr

Utrop: 200 kr

Parti guld, graverat 17,9g

Utrop: 2 900 kr

Ring, 18K Ø16 3,5g

700 kr

Utrop: 850 kr

Halskedja, med pärlor 18K 45,5cm 10,2g

Utrop: 1 800 kr

Armband, X-länk 18K 19,5c 19,4g

Utrop: 3 600 kr

Parti guld, graverat 18K 1,8g

Utrop: 300 kr

Armband, Bismarck 18K 20cm 19,6g

Utrop: 3 600 kr