581 - 600 av 925
1...293031...47 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 28 oktober 2008

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

Guld, Ring med 9 små diamanter ca0,005ct, 18K 2,5g (d)

Utrop: 700 kr

Kakfat, 1 Kakfat med genombruten kant Blå Blomster, Kunglig Dansk, Ø ca23,5cm

475 kr

Utrop: 500 kr

Saladjär, Musselmalet, Royal Copenhagen, små skador, ca25x12cm

425 kr

Utrop: 300 kr

Sockerskål, Musselmalet, Royal Copenhagen, höjd ca 8cm

475 kr

Utrop: 300 kr

Fat, 1 Fat på fot, Musselmalet, Royal Copenhagen, ca 15cm

750 kr

Utrop: 300 kr

Ljusstakar, 1 Par ljusstakar, Blå Blomster, Royal Copenhagen, lösa i limfog, höjd ca 23cm

2 200 kr

Utrop: 500 kr

Pokaler, 2st pokaler med lock med figurin, Blå Blomster, Royal Copenhagen, höjd med lock ca29cm

3 200 kr

Utrop: 1 000 kr

Porslin, 1 Karott ca 9cm, 2 Uppläggningsfat varav 1 ca 37x13,5cm och 1 ca 20x19cm

1 200 kr

Utrop: 500 kr

Porslin, 1 Tillbringare ca 20,5cm, 1 Fat på fot Ø ca17,5cm höjd ca 5cm, 1 Fat Ø ca21cm allt Blå Blomster Royal Copenhagen

750 kr

Utrop: 500 kr

Porslin, 1 Vas ca15cm, 1 Bombonjär höjd ca9,5cm Øca13cm, 1 Urna med lock ca13,2cm, Allt Blå Blomster, Royal Copenhagen

375 kr

Utrop: 500 kr

Porslin, 1 Gräddkanna ca9,5cm, 1 Mjölkkanna ca12cm, 1 Sockerskål h:ca10cm Øca 9,5cm, Allt Blå Blomster, Royal Copenhagen

475 kr

Utrop: 400 kr

Porslin, 8 djupa Tallrikar Øca22,5cm, en med nagg, möjligt andra sortering, allt Blå Blomster, Royal Copenhagen

750 kr

Utrop: 700 kr

Porslin, 10 flata Tallrikar Øca21cm, varav 1 med nagg, allt Blå Blomster, Royal Copenhagen

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

Porslin, 6 Assietter "Sanssouci", Rosenthal, 1 olik, Øca17,5cm

225 kr

Utrop: 200 kr

Porslin, 1 Tekopp höjd:ca 10cm, 1 tefat Ø ca15, 1 Assiett Øca19cm, allt "Julekopp" Bing & Gröndal i ask

300 kr

Utrop: 200 kr

Skål, 1 Kristallskål Orrefors, höjd ca 9cm, Ø ca14cm

125 kr

Utrop: 150 kr

Väggspegel, sekelskifte 1900-talet, sprickor i ram, ca80x40cm

Utrop: 700 kr

Keramik, 1 Kruka blå/vit Gustavsberg, höjd ca 13cm, Ø ca 18,5cm

225 kr

Utrop: 300 kr

Spegel, Gustaviansk spegel tidigt 1800-tal, höjd ca 83cm, största bredd ca 42cm, smärre skador

1 100 kr

Utrop: 800 kr

Kanna, 1 Vinkanna i glas med beslag i silver, nedre beslaget sknar skruv, sekelskifte 1900-tal, Danmark, graverad, höjd ca 29,5cm

1 900 kr

Utrop: 1 000 kr