Avslutad | Pant – Tisdag 28 oktober 2008
Ljusstakar, 1 Par ljusstakar, Blå Blomster, Royal Copenhagen, lösa i limfog, höjd ca 23cm
Pokaler, 2st pokaler med lock med figurin, Blå Blomster, Royal Copenhagen, höjd med lock ca29cm
Porslin, 1 Tillbringare ca 20,5cm, 1 Fat på fot Ø ca17,5cm höjd ca 5cm, 1 Fat Ø ca21cm allt Blå Blomster Royal Copenhagen
Porslin, 1 Vas ca15cm, 1 Bombonjär höjd ca9,5cm Øca13cm, 1 Urna med lock ca13,2cm, Allt Blå Blomster, Royal Copenhagen
Porslin, 1 Gräddkanna ca9,5cm, 1 Mjölkkanna ca12cm, 1 Sockerskål h:ca10cm Øca 9,5cm, Allt Blå Blomster, Royal Copenhagen
Porslin, 8 djupa Tallrikar Øca22,5cm, en med nagg, möjligt andra sortering, allt Blå Blomster, Royal Copenhagen
Porslin, 10 flata Tallrikar Øca21cm, varav 1 med nagg, allt Blå Blomster, Royal Copenhagen
Porslin, 1 Tekopp höjd:ca 10cm, 1 tefat Ø ca15, 1 Assiett Øca19cm, allt "Julekopp" Bing & Gröndal i ask
Spegel, Gustaviansk spegel tidigt 1800-tal, höjd ca 83cm, största bredd ca 42cm, smärre skador