601 - 620 av 925
1...303132...47 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 28 oktober 2008

Klubbad för

Kanna, 1 Vinkanna i glas med belsag i silver, sekelskifte 1900-tal, Danmark, graverad, höjd ca29,5cm

2 200 kr

Utrop: 1 000 kr

Vas, 1 Vas "Grazia", Stig Lindberg Gustavsberg, höjd ca 27,5cm

2 000 kr

Utrop: 1 500 kr

Ljusstakar, 1 Par tennljusstakar ca 12,5cm

175 kr

Utrop: 100 kr

Ljusstakar, 1 Par mässingljusstakar, ca 15,5cm och 13,2cm

75 kr

Utrop: 100 kr

Ljusstake, i mässing, ca13cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Skål, i fajans signerad Stig Lindberg Gustavsberg, höjd ca 14cm, Ø ca24cm

2 700 kr

Utrop: 1 200 kr

Skål, 1 Kristallskål design Bengt Edenfalk, Royal Krona Sweden, höjd ca 7,5cm, Ø ca 14,5cm

100 kr

Utrop: 75 kr

Humidor, med hygrometer och nyckel, bifogad broschyr.

1 600 kr

Utrop: 250 kr

Etsning, signerad Bertil Ågren -75, 5/20, ca17,5x12,5cm

Utrop: 250 kr

Pokal, i kristall, höjd ca 26cm, något repig

125 kr

Utrop: 300 kr

150 kr

Utrop: 300 kr

Glas, 10 Sherryglas, höjd ca 7,7cm

300 kr

Utrop: 100 kr

Pantvaror Elektronik

Ipod, Mp3-spelare 30GB, med hörlurar, fjärrkontroll, laddkabel, repig, i kartong

800 kr

Utrop: 600 kr

Glas, 9 Champagneglas, höjd ca 13,5cm

1 200 kr

Utrop: 100 kr

Keramik, 2 Små skålar Gustavsberg Argenta Ø ca 5 och 7 cm

325 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

Ring, med pärlor och diamanter 2xca 0,25ct 18K vitguld Ø16¼ 8,2g

Utrop: 5 600 kr

Pantvaror Övrigt

Damur, Cartier Santos stål/guld safirglas, automat, originalarmband, 16cm, viklås Boettnr: 090239501

7 800 kr

Utrop: 4 600 kr

Armband, X-länk, 18K 19cm 31,3g

2 800 kr

Utrop: 5 000 kr

Parti guld, skadat, graverat 18K 21,3g

Utrop: 2 900 kr

Parti guld, graverat 18K vitguld 4,1g

Utrop: 550 kr