561 - 580 av 925
1...282930...47 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 28 oktober 2008

Klubbad för

Gitarr, Akustisk gitarr, Martin D-41 snr: 327096, detaljer i pärlemor, repor och stötskador i lack, stämskruvar av märket Grover, i hårt fodral

17 400 kr

Utrop: 5 000 kr

Kamera, Digitalkamera Nikon D80 snr 4099738, med objektiv Nikon DX 18-135mm, snr 2201019 , inget minneskort

4 000 kr

Utrop: 3 500 kr

Elbas, Epiphone by Gibson, modell SG snr I98080850, stötskada under stall, något repig, stämskruv sned, i gigbag

Utrop: 1 700 kr

Pantvaror Kamera

Kamera, Systemkamera Nikon F90X snr 2409166 med objektiv Nikon ED 80-200 snr 860020

4 300 kr

Utrop: 8 000 kr

Pantvaror Kamera

Kamera, Videokamera Jvc mini GR-D728E snr 092E0371, lite repig, med laddare, tv kabel och instrb.

600 kr

Utrop: 1 000 kr

Tavla, i olja på pannå, sign IT, (Ingegerd Torhamn) ca 26x33cm, något lös i ram, med dedikation

1 300 kr

Utrop: 400 kr

Porslin, 1 Porslinspjäs, mor och dotter, Royal Copenhagen, höjd ca 17cm

550 kr

Utrop: 300 kr

Kanna, 1 Kanna, Musselmalet Royal Copenhagen, höjd ca 28cm

550 kr

Utrop: 500 kr

Guld, Ring med stenar, graverad 18K Vikt: 7,3g

800 kr

Utrop: 800 kr

Ljusstakar, 2st Skultuna Mässing i askar, ca 7cm

100 kr

Utrop: 125 kr

Glasfat, Steningeslott 2003, Ø ca 36,5cm

475 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

Träfigur, figur i pigmenterat trä från Maorifolket, h: ca 82cm, med kvitto från Lauritz auktions hus (d)

Utrop: 30 000 kr

Pantvaror Övrigt

Skulptur, 1 Glasskulptur signerad B.Vallien, Janus Head, på sockel, tot höjd ca 22cm, lite kantstött

2 600 kr

Utrop: 3 500 kr

Pantvaror Övrigt

Akvarell, signerad Ulrica Hydman Vallien ca 63x88 cm

4 300 kr

Utrop: 4 000 kr

Pantvaror Övrigt

Litografi, signerad Peter Dahl 263/290, ca41x58cm

Utrop: 3 000 kr

Pantvaror Övrigt

Litografi, signerad Ingegerd Torhamn "Vågrörelse", 12/40, ca 32,5x64,5 cm

400 kr

Utrop: 350 kr

Pantvaror Övrigt

Litografi, signerad Hamngren 1978, ca 42x60cm

600 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

Litografi, signerad Einar Nerman 82/100, ca 24x31 cm (d)

900 kr

Utrop: 350 kr

Pantvaror Övrigt

Teckning, Tuschteckning signerad Einar Nerman, ca 10,5x6cm, med dedikation (d)

700 kr

Utrop: 350 kr

Pantvaror Övrigt

Guld, Armband Bismarcklänk med 1 berlock 18K, graverad, ca 19,7cm 7,8g (d)

Utrop: 1 500 kr