Avslutad | Julklapps – Lördag 13 december 2008
Klubbad för
RING, platina, 3 diamanter ca 2 ctv ca TW-W(F-H)/SI-P, vikt 3,8 g, en sten nagg, en klo trasig.
GRÄDDKANNA, silver, invändig förgyllning, höjd 11,5 cm nyrokoko, Sverige 1880, vikt 124,5 g.
PUNSCHBÄGARE, 9 st, silver, invändig förgyllning, hamrad yta, GAB 1980-tal, en fot böjd, total vikt 284 g.
ÅRSSKEDAR, 6 st, ÅRSKNIVAR, 3st, ÅRSKAFFESKEDAR, 3st, förgyllt silver, GEORG JENSEN.
RING, 18K vitguld, 5 briljanter ca 0,40 ctv, ca W(H)-Light brown/P, stl 17 mm, vikt 2,8 g.