Avslutad | Julklapps – Lördag 13 december 2008
RING, 18K vitguld, mediumslipad diamant ca 0,28 ct, ca W(H)/SI, stl 17,25 mm, vikt 2,2 g.
RING, 14K vitguld/guld/gammalslipad diamant ca 0,58 ct, ca W(H)/VS, stl 17,5 mm, vikt 5,3 g.
COLLIER samt ÖRHÄNGEN, 18K rodierat guld, 13 granater ca 24 ctv, 103 briljanter ca 1,25 ctv, ca TW-Cr(G-J)/VS-SI och några P, längd 42 cm, stift, vikt 45 g totalt, några svaga fattningar.
LJUSSTAKE, silver, 3-armad, höjd 26,5 cm, vikt 717 g, KARL J OTTESEN, Norge, repor på foten..
RING, 18K guld/vitguld, 9 briljanter ca 0,18 ctv, TW(G)/SI-P, skador på diamanter, stl 17 mm, vikt 6,4 g.
RING, 18K guld, rodierat, med 12 briljanter 0,12 ctv, vikt 6,9 g, stl 16 mm+. STRÖMDAHL 2001.
MATSILVER, 36 delar, 12 bordsgafflar,12 bordsknivar, 12 bordsskedar, modell PATRICIA.
OMEGA, Constellation Quadra, Cal 1376, Serie nr. 57298426, Ref nr. 1528.76.00, damur, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (4 st, 0,012 ctv), brilljantkrans (38 st, 0,23 ctv), integrerad länk, viklås, ca 2002, box.
OMEGA, Constellation My Choice Ladies´ Mini, Cal 1456, Ref nr. 1566.76.00, Serie nr. 58527476, damur, stål, quartz, safirglas, 4 briljantslipade diamanter på boetten (TW/VVS, 0,04 ctv), pärlemorurtavla med åttkantslipade diamanter (TW/VVS, 0,04 ctv), integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6563/875, ca 2003, box, ytterkartong.