321 - 340 av 526
1...161718...27 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 11 september 2008

Klubbad för

Dosa i silver, (bucklig, graverad). Vikt 36,4g

1 400 kr

Utrop: 200 kr

1 Kaffekanna i silver (med monogram), bucklor, år 1913. Vikt 502,9g

2 Supkoppar i silver, (bucklor). Vikt 62,4g

1 Askfat i silver/trä, (slitage, bucklor)

Diverse silver, (graverade, defekt). Vikt 363,8g

Salt&pepparkar, i silver (bucklor), höjd ca 12cm. Vikt 50,8g

1 Skål i silver, höjd ca 8cm. Vikt 30,6g

Dos, i silver, längd ca 4,5cm. Vikt 21g

Vas, med figur, höjd ca 5,5cm, MGAB 1952. Vikt 108,6g

1 Skål, i silver. Vikt 333,5g

2 Skålar, i silver, C.G.Hallberg, höjd ca 5,5cm. Vikt 331,4g

1 Par ljusstakar, i silver, höjd ca 9cm, TESI 1961

1 Gräddsnipa höjd:4,3cm & 1 sockerskål höjd:4,5cm i silver Portugal. Vikt 115g

1 Skål höjd:4,5cm i silver (saknar lock). Vikt 68,2g

5 Moccaskedar i silver, längd ca 10cm. Vikt 45,3g

125 kr

Utrop: 150 kr

Servettring, nysilver, (graverad)

25 kr

Utrop: 25 kr

5 Moccaskedar, i silver (gravyr, olika modeller). Vikt 55,7g

Utrop: 150 kr

Dosa, i silver, (graverad, bucklig). Vikt 23,4g

425 kr

Utrop: 50 kr

Dosa i silver. Vikt 32,2g

325 kr

Utrop: 50 kr

12 Moccaskedar i silver, med etui , "Carlman special för flygvapnet" längd ca 10cm. Vikt 125,8g

500 kr

Utrop: 500 kr