301 - 320 av 526
1...151617...27 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 11 september 2008

Klubbad för

Armband Bismarck, 18K, längd ca 19cm. Vikt 12,3g

Utrop: 2 000 kr

Ring, 14K, (defekt). Vikt 7,2g

Utrop: 900 kr

Ring, 18K, vg, med diamanter ca totalt 0,85ct (sten saknas), Stl: 18. Vikt 1,8g

2 200 kr

Utrop: 1 900 kr

Berlock, "tärning", 18K. Vikt 0,8g

125 kr

Utrop: 150 kr

Berlock, 18K. Vikt 0,7g

175 kr

Utrop: 125 kr

2 Ringar, 18K, med stenar (defekt). Vikt 6g

650 kr

Utrop: 1 000 kr

Ring, 18K, vg, med diamant ca 1x0,005ct (8/8-slipning), Stl: 17 3/4. Vikt 1,6g

200 kr

Utrop: 275 kr

Kedja, 18K, Pansar, vg, längd ca 50cm. Vikt 3,6g

450 kr

Utrop: 600 kr

Ring, 18K, med blå sten, Stl: 16 3/4. Vikt 2,4g

250 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

Kedja, 18K, Venezia, längd ca 50cm. Vikt 2,6g

Utrop: 425 kr

Collier, 18K, med pärla & blå stenar, längd ca 42cm. Vikt 2,7g

350 kr

Utrop: 450 kr

6 Moccaskedar i silver, längd ca 10,5cm. Vikt 61,6g

Utrop: 300 kr

5 Kaffeskedar i silver, längd ca 12cm. Vikt 69,4g

250 kr

Utrop: 300 kr

1 Bägare, förgylld insida, år 1907, GAB, 7cm, silver. Vikt 36,5g

1 Bägare, K.Anderson, år 1901, silver, 7,5cm (graverad, sned). Vikt 42,7g

1 Par ljusstakar, år 1962, BEFA, silver, h:19cm (smärre bucklor)

6 Glasunderlägg i silver, CGH, år 1952, # 10cm. Vikt 258,6g

2 700 kr

Utrop: 1 200 kr

6 Tallrikar, i silver (graverade, repor) # 27,5cm. Vikt 1921,3g

4 000 kr

Utrop: 4 800 kr

Dosa i silver, år 1862?, längd ca 4,5cm. Vikt 16,2g

375 kr

Utrop: 125 kr

1 Dosa i silver, stämlar finns, (graverad), längd ca 6,5cm. Vikt 46,1g

375 kr

Utrop: 200 kr