Avslutad | Pant – Torsdag 17 juli 2008
Klubbad för
Pantvaror Övrigt
1 Bordspendyl "Armingaud Laine à Paris" 17/1800-tal brännförgylld brons med grå & vit marmor. skickas ej.
Pantvaror Övrigt
1 par Kandelabrar för 2 ljus vardera, empire, förgylld och patinerad brons h.45cm visst slitage
Pantvaror Övrigt
Läsljustake för 2 ljus 1800-tal, mässing och målad plåt, höjd 37 cm; dekorelement saknas, skärmen med sekundär bemålning
1 Tavla Philipp F. De Hamilton Flandern 1664-1750 "Den vita örnen" olja på duk, 101 x 125 cm Expertis Cabinet Turquin, Mauduit Etienne, Paris. skickas ej.
Pantvaror Övrigt
1 Bordsplateau 1800-tal förgylld brons diameter 42 cm; senare glas skador. skickas ej.