481 - 500 av 504
1...242526 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 17 juli 2008

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 Bordspendyl "Armingaud Laine à Paris" 17/1800-tal brännförgylld brons med grå & vit marmor. skickas ej.

6 500 kr

Utrop: 7 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Sekretär, Sengustaviansk stilkopia från 1:a hälften av 1900-talet. skickas ej.

Utrop: 6 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kristalllampa med blå kupa, diverse skador, manchetter skadade. skickas ej.

1 300 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Övrigt

1 Äkta matta Tabriz "livets träd" 2,6x1,7 m. skickas ej.

Utrop: 5 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 par Kandelabrar för 2 ljus vardera, empire, förgylld och patinerad brons h.45cm visst slitage

26 500 kr

Utrop: 30 000 kr

Pantvaror Övrigt

Läsljustake för 2 ljus 1800-tal, mässing och målad plåt, höjd 37 cm; dekorelement saknas, skärmen med sekundär bemålning

Utrop: 9 000 kr

1 Tavla Philipp F. De Hamilton Flandern 1664-1750 "Den vita örnen" olja på duk, 101 x 125 cm Expertis Cabinet Turquin, Mauduit Etienne, Paris. skickas ej.

Utrop: 160 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bordsplateau 1800-tal förgylld brons diameter 42 cm; senare glas skador. skickas ej.

Utrop: 17 000 kr

1 Tavla Mosse Stoopendahl-31 1901-1948 "Lyftande skogsfågel" (d). skickas ej.

Utrop: 40 000 kr

1 Tavla etsning 70/145 Salvado Dali glas sk (d). skickas ej.

Utrop: 7 000 kr

1 Tavla etsning 70/145 Salvador Dali (d). skickas ej.

Utrop: 7 000 kr

5 000 kr

Utrop: 7 000 kr

Utrop: 7 000 kr

Utrop: 7 000 kr

Utrop: 7 000 kr

Utrop: 7 000 kr

Utrop: 7 000 kr

5 000 kr

Utrop: 7 000 kr

1 Tavla olja Long, hans art 61x 48 cm sk. ram. skickas ej.

10 000 kr

Utrop: 13 000 kr

1 Olja Leon Herbo 1874 63 x 48"kortspelare" färgsläpp. skickas ej.

10 000 kr

Utrop: 13 000 kr