Closed | Pawn – Thursday 17 July 2008
Hammered at
Pawnitems Miscellaneous
1 Bordspendyl "Armingaud Laine à Paris" 17/1800s brännförgylld bronze with grey & white marble
Pawnitems Miscellaneous
1 pair candelabras för 2 ljus vardera, empire, gilt and patinerad bronze h.45cm visst slitage
Pawnitems Miscellaneous
Läsljustake för 2 ljus 1800s, brass and målad plåt, height 37 cm; dekorelement missing, skärmen with sekundär bemålning
Pawnitems Art
1 painting Philipp F. De Hamilton Flandern 1664-1750 "Den white örnen" oil on duk, 101 x 125 cm Expertis Cabinet Turquin, Mauduit Etienne, Paris