441 - 460 av 504
1...222324...26 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 17 juli 2008

Klubbad för

1 Gravyr oramad skador veck. skickas ej.

Utrop: 50 kr

1 Klackring 18k 4,9 gram storlek 20 1/4. Vikt 4,9g

650 kr

Utrop: 850 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tennstop Erik Wikegren Nyköping 1805-1846 bucklor

400 kr

Utrop: 500 kr

1 Tavla Helmer Osslund Guasch 43x64 "Norrlands motiv" utan ram (d). skickas ej.

Utrop: 26 000 kr

1 Armband 14k & silver med rosenstenar 46,2 gram totalt. Vikt 46,2g

4 600 kr

Utrop: 5 000 kr

4 Tavlor på pannå, "1700/1800-tal",ca 42x21cm, "religiösa motiv" maskstungna. skickas ej.

4 000 kr

Utrop: 5 000 kr

1 Tavla litografi EA Theo Tobiasse "Le Juils de rouisse emigrant New York" (d). skickas ej.

Utrop: 6 000 kr

Pantvaror Övrigt

Alladins oljelampa med vit kupa men fungerar bara med lysfotogen dansk. skickas ej.

Utrop: 700 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par Ljusstakar Skultuna no. 96 (liten buckla) HÖJD CA: 21 CM

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bordsur med nyckel Junghans. skickas ej.

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tallrik, famillie rose, d: 23cm, (spricka, nagg & slitage). skickas ej.

125 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

4 Tallrikar , famillie rose, d: 23cm (smärre nagg). skickas ej.

2 500 kr

Utrop: 3 250 kr

Pantvaror Övrigt

1 Glaskaraff med propp Kosta Boda B. Wallien. skickas ej.

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

2 askfat Orrefors repiga

50 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

KARTUSCHLÅDA m/1847 för officer vid Livgardet till häst, silver, 1900-tal; bärringar med fästen sakn

7 100 kr

Utrop: 6 800 kr

Pantvaror Övrigt

Brevkniv lagad silver & ben Jugend gravering

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

1 Luktkrus i keramik (vrakgods) skadad

200 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Kruka Höganäs 3L höjd:19cm

150 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tevärmare i nysilver CGH stockholm på stativ med brännare.

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Konstbok Graham W J Beal "Jim Dine Five themes"

Utrop: 400 kr