281 - 300 av 491
1...141516...25 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 augusti 2008

Klubbad för

MATSKEDAR, 3st, silver, gravyr, GAMMALFRANSK. LÖNDBERG 1862.

Utrop: 650 kr

Silver Soppslev

SOPPSLEV, silver, vikt 188 g, längd 35,5 cm, DAHLSTRÖM, 1919.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

SÅSSLEV, silver.

Utrop: 450 kr

SOCKERSKED, silver, förgyllning, längd 20,8 cm, Stockholm 1916.

Utrop: 400 kr

KOMPOTTSKED, silver, längd 22,5 cm, 1935.

Utrop: 350 kr

KAFFESKEDAR, 12st, silver, SVENSK SPETSIG..

Utrop: 900 kr

TESKEDAR, 12st, silver, ENGELSK SNÄCK.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

TESKEDAR, 12st, silver, olika modeller, gravyr, 1800-tal.

700 kr

Utrop: 800 kr

SMÖRKNIVAR, 2st, silver, SVENSK SPETSIG.

300 kr

Utrop: 350 kr

MATSILVER, 6 kaffeskedar, silver, 1940-tal, etui.

Utrop: 500 kr

MATSILVER, 11 kaffeskedar, silver, 1950-tal.

500 kr

Utrop: 550 kr

SMYCKESET, silver med bärnsten; hänge/kedja, armband, örhängen, ring, stl 17,5 mm, slät ring, stl 15,25 mm.

550 kr

Utrop: 400 kr

HÄNGE, 18K guld, grön kula ca 9,80 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 odlade pärlor, 8 diamanter ca 0,20 ctv, skruvmekanism, vikt 4 g.

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 odlade pärlor, 2 briljanter ca 0,12 ctv, vikt 2,6 g.

Utrop: 950 kr

COLLIER, turkoser, gulmetall.

500 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, 18K guld, odlade pärlor 5,50 mm, längd 39 cm, vikt 9 g, säkerhetskedja, lås något buckligt. ENGELBERT.

Utrop: 1 500 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld, hjärta med 34 åttkantslipade diamanter ca 0,20 ctv, vikt 3,6 g.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K vitguld med 4 briljanter ca 0,16 ctv, ca W(H)/SI, 2 diamanter har mindre skador, stl 15,5 vikt 3,4 g.

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, 14K guld, 5 ametister, vikt 13,8 g.

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr