261 - 280 av 491
1...131415...25 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 23 augusti 2008

Klubbad för

MATSILVER, 8 delar, 3 matgafflar, 3 matknivar, osthyvel, smörkniv ROSENHOLM.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

SÅSSKED, silver, TELEMARK,SOCKERTÅNG, silver.

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 18K guld, pansarlänk, vikt 29,8 g, längd 18,5 cm.

Utrop: 4 800 kr

TESKEDAR, 6st, silver, gravyr "VM", 1800-tal, GAMMAL FRANSK.

Utrop: 600 kr

BROSCH, 18K guld, opal, orientaliska pärlor, vikt 1,7 g, längd 4,3 g, Malmö 1902.

500 kr

Utrop: 550 kr

BROSCH, 18K guld, orientalsika pärlor, vikt 2,2 g, längd 3,9 cm 1903.

500 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K guld, briljant 0,33 ct, ca SI, vikt 6,9 g, stl 19,5 mm.

Utrop: 4 800 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, briljant ca 0,03 ct, vikt 4,8 g, längd 42,5 cm.

800 kr

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 0,72 ct, ca TW(G)/P 1, vikt 3,6 g, stl 16,5 mm.

11 000 kr

Utrop: 13 000 kr

RING, 18K vitguld, 2 briljanter 0,18 ct, ca W(H)/SI, vikt 3,2 g, stl 16,25 mm.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K guld, nefrit, vikt 6,5 g, stl 20 mm.

Utrop: 1 000 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, vikt 8,8 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver

Utrop: 250 kr

BÄGARE, silver, invändigt förgylld, vikt 90 g, höjd 11 cm.

400 kr

Utrop: 450 kr

LJUSSTAKE, silver, höjd 11,5 cm, T ELDH, 1940.

Utrop: 550 kr

KAFFESKEDAR, 12 st, silver, etui.

Utrop: 700 kr

BREVKNIV, silver, längd 20,2 cm.

425 kr

Utrop: 400 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, gravyr V, orginaletui, DUNHILL.

600 kr

Utrop: 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7,30 mm, lås, sterlingsilver, längd 48 cm.

700 kr

Utrop: 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljanter ca 0,50 ctv ca TW(G)/VS, stl 18,25 mm, vikt 4 g, HELLSTRÖM & ÅHRLING 1986.

Utrop: 5 000 kr