1 Konstföremål av jade i etui
Utrop: 700 kr
1 Tändare Dupont doublé 20 mikroner ej gas i orginaletui
Utrop: 600 kr
1 kråsnål i vitmetall med dia ca:0,05 ct i orginaletui Luanda
1 Armbandsur TinTin i etui kräver batteribyte
Utrop: 50 kr
1 Armbandsur Guess med fodral
Olja på pannå signerad Oskar Bergman "strandvy från Gotland" (d)
Utrop: 4 800 kr
1 olja Bruno Vincent "ormtjusaren" 53x63cm i ram (d)
Utrop: 400 kr
1 Skål glas Orrefors h. 8 cm
1 Skål glas Orrefors h. 11 cm
Utrop: 800 kr
1 Syltkrus m hänklar af stenmassa Gustavsbergsfabriken 1890-1910 höjd 17cm
Utrop: 500 kr
1 Keramikkruka h.11 cm Gustafsberg
Utrop: 300 kr
1 Glaskaraff i blå glasmassa Johansfors h.36 cm
1 kopparhink med handtag
1 Bulruka utan lock skador
2 St keramikfiguriner Danmark sign JUS (barnhjälpfigurer) 1940-tal
2 st Brevpressar glasmassa sthlm
1 Glasvas grönton med dekormålad silver i orientalisk stil h. 10 cm
1 Keramik-kruka Rörstrand majolika liten skada
1 Glaskaraff blåtonad med dubbel handtag
1 Glaskaraff Orrefors med knopp
Torsdag 15 maj 2008
Förfallna panter / Pantbanken Sverige Storgatan