441 - 460 av 483
1...22232425 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 15 maj 2008

Klubbad för

1 Konstföremål av jade i etui

650 kr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tändare Dupont doublé 20 mikroner ej gas i orginaletui

550 kr

Utrop: 600 kr

1 kråsnål i vitmetall med dia ca:0,05 ct i orginaletui Luanda

500 kr

Utrop: 700 kr

1 Armbandsur TinTin i etui kräver batteribyte

375 kr

Utrop: 50 kr

1 Armbandsur Guess med fodral

475 kr

Utrop: 50 kr

Olja på pannå signerad Oskar Bergman "strandvy från Gotland" (d)

Utrop: 4 800 kr

1 olja Bruno Vincent "ormtjusaren" 53x63cm i ram (d)

950 kr

Utrop: 400 kr

1 Skål glas Orrefors h. 8 cm

325 kr

Utrop: 400 kr

1 Skål glas Orrefors h. 11 cm

850 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Syltkrus m hänklar af stenmassa Gustavsbergsfabriken 1890-1910 höjd 17cm

400 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 Keramikkruka h.11 cm Gustafsberg

325 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Glaskaraff i blå glasmassa Johansfors h.36 cm

200 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 kopparhink med handtag

475 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Bulruka utan lock skador

50 kr

Utrop: 50 kr

2 St keramikfiguriner Danmark sign JUS (barnhjälpfigurer) 1940-tal

Utrop: 800 kr

2 st Brevpressar glasmassa sthlm

200 kr

Utrop: 300 kr

1 Glasvas grönton med dekormålad silver i orientalisk stil h. 10 cm

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Keramik-kruka Rörstrand majolika liten skada

600 kr

Utrop: 500 kr

1 Glaskaraff blåtonad med dubbel handtag

200 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Glaskaraff Orrefors med knopp

275 kr

Utrop: 400 kr