1 Skulptur "mamma och dansande barn" av Gunnel Frieberg, höjd: 25 cm (d)
Utrop: 1 200 kr
1 Telefon Sony Ericsson c380 skador med laddare samt ficka
Utrop: 50 kr
1 Skulptur Målerås Mats Jonasson "tuppfäktning"
Utrop: 300 kr
1 Glasflaska med nisch och propp Kosta Boda
1 Glasvas Kosta Boda Kjell Engman höjd 31,5 cm
Utrop: 700 kr
1 Keramikfigurin Madonna nagg lagningar
1 Kattfigurin mörpatenterad "Egyptisk katt gud"
1 Porslinskål nagg UHV
Utrop: 500 kr
1 porslinsvas UHV
1 glasskål Anna Lena Stålnacke
1 Skulptur Mats Holmberg sign MH-66 15/105 höjd med sockel 29 cm (d)
1 Vas Gustavsberg Studio 1940-tal Harpälsglasyr några repor spricka vid bård (d)
Utrop: 2 500 kr
6 Mat, 6 assietter, 6 mellanrättstallrikar, grädd, 1 socker, 1 salladskål Nobel
Utrop: 4 500 kr
1 Parfymplakong i överfångsteknik sked skadad
Utrop: 400 kr
3 litografier signerade Carin Adler 28-30/360 oramade ,ngt tummade hörn. (d)
Utrop: 800 kr
6 Litografier 1938 " Kompositioner" 49/100, Esias Thorén (d)
Utrop: 2 300 kr
1 Litografi Lars Norman 216/310, utan glas , skador. (d)
1 Tavla olja Einar Jolin-64 55x47 cm "rådjur" (d)
Utrop: 9 000 kr
2 Nålfat i silver år 1864
1 brevkniv i brons i etiu jugend
Utrop: 1 700 kr
Torsdag 15 maj 2008
Förfallna panter / Pantbanken Sverige Storgatan