401 - 420 av 483
1...202122...25 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 15 maj 2008

Klubbad för

1 Tavla etsning H.hooper 45/63 komp

275 kr

Utrop: 50 kr

1Tavla litografi Pietro dalla-Santa "af Chapman" 186/190 (d)

500 kr

Utrop: 600 kr

1 Tavla litografi EA Pietro dalla-Santa "reflexer och vågskvalp" (d)

400 kr

Utrop: 500 kr

1Tavla litografi Pietro dalla-Santa "Torhamn Blekinge" HCXXII/3xX (d)

400 kr

Utrop: 500 kr

1Tavla litografi Pietro dalla-Santa 98/250 ram skadad fuktfläck på passpartoten (d)

Utrop: 300 kr

1+1 Tavla tryck Pietro dalla-Santa "kvartetten som inte sprängdes"

25 kr

Utrop: 50 kr

1 Tavla olja okänd otydligt signerad "När vågorna bryter in mot västkusten"

325 kr

Utrop: 50 kr

1 Tavla olja A. roman "där vill jag gå med dig-82"

325 kr

Utrop: 50 kr

1 Tavla olja Karin Olsson "gläntan"

1 400 kr

Utrop: 50 kr

1 tavla otydligt signerad 89x58 olja skadad ram "hav"

Utrop: 2 500 kr

1 Tavla olja Thure Lindh-42 64x50 cm "segelbåtar i hamn" (d)

Utrop: 1 500 kr

1 Tavla olja Bendt Lauridsen 60x69 cm "vila" (d)

Utrop: 800 kr

1 olja sign Otto Lindberg 1928 "Älvlandskap" 34x63cm ramad (d)

Utrop: 2 300 kr

1 Tavla olja Alma Öhrström julmotiv-74 73 x 98 cm (d)

1 Tavla olja Alma Öhrström "När järnvägen kom till Falsterbo" 73x92 cm (d)

Pantvaror Övrigt

1 Speldosa 1900-tal skador i faner

550 kr

Utrop: 500 kr

Pantvaror Övrigt

1 del till Japanskt svärd

550 kr

Utrop: 50 kr

1 Kinesiskt träsnitt på rispapper

1 300 kr

Utrop: 400 kr

1 Kinesiskt träsnitt "krigare"

650 kr

Utrop: 600 kr

1 Träsnitt orientaliskt

700 kr

Utrop: 50 kr