Avslutad | Klockor – Lördag 5 april 2008
LONGINES, fickur, 51 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 3859781, Boett nr. 3859781, silver, ankarur, skadad urtavla, ca 1920, kedja i gulmetall, etui.
OMEGA, De Ville, "Emerald", Cal 620, Serie nr. 31780199, Ref nr. C 61045, Boett nr. 8273, herrur, 28 mm, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad originallänk, längd 172-178 mm, totalvikt 84,8 gram, ca 1970.
Klockor Chopard
L.U.C., fickur, 51,5 mm, Savonett, 18K guld, ankarur, rörlig sifferplatta, skadad urtavla, gravyr, ca 1910, etui.
CERTINA, herrur Ref nr. EOL 158.9289.68, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne, ca 1982.
CHRONOMETRE, fickur, 49 mm, Boett nr. 106081, silver, ankarur, nyckeldragare, skadad urtavla, skadad boett, monogram, ca 1860, nyckel.
LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.75 N, Serie nr. 4001687, Boett nr. 4001687, silver, ankarur, bucklor, ca 1922.
GREEN, London, fickur, 45 mm, nr. 389, silver, spindelur, skadad urtavla, bucklor, ytterboett, 53 mm, ca 1820.
OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40,6 L T2 15P, Serie nr. 7837016, Boett nr. 7859336, silver, ankarur, bucklor, ca 1932.
FORD GALLOWAY & CO, Birmingham, fickur, 52 mm, nr. 97550, silver, skadad urtavla, bucklor, nyckel, ca 1860.
OMEGA, fickur, 49 mm, Boett nr. 3822341, 14K guld, ankarur, gravyr, bucklor, urtavla/verk ej signerade, ca 1909.