321 - 340 av 520
1...161718...26 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 april 2008

Klubbad för

LONGINES, fickur, 51 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 3859781, Boett nr. 3859781, silver, ankarur, skadad urtavla, ca 1920, kedja i gulmetall, etui.

600 kr

Utrop: 700 kr

FICKUR, 50,5 mm, silver, ankarur, defekt, ca 1895, 2 kedjor, 1 gul, 1 vitmetall.

300 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, De Ville, "Emerald", Cal 620, Serie nr. 31780199, Ref nr. C 61045, Boett nr. 8273, herrur, 28 mm, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad originallänk, längd 172-178 mm, totalvikt 84,8 gram, ca 1970.

Utrop: 11 000 kr

FICKUR, 51,5 mm, savonett, doublé, ankarur, defekt, ca 1920, kedja gulmetall.

400 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Chopard

L.U.C., fickur, 51,5 mm, Savonett, 18K guld, ankarur, rörlig sifferplatta, skadad urtavla, gravyr, ca 1910, etui.

3 600 kr

Utrop: 3 900 kr

3 FICKURSSTÄLL, 1 vitmetall, 1 gulmetall, 1 trä.

Utrop: 600 kr

CERTINA, herrur Ref nr. EOL 158.9289.68, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband, originalspänne, ca 1982.

Utrop: 1 900 kr

CHRONOMETRE, fickur, 49 mm, Boett nr. 106081, silver, ankarur, nyckeldragare, skadad urtavla, skadad boett, monogram, ca 1860, nyckel.

Utrop: 500 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.75 N, Serie nr. 4001687, Boett nr. 4001687, silver, ankarur, bucklor, ca 1922.

650 kr

Utrop: 700 kr

GREEN, London, fickur, 45 mm, nr. 389, silver, spindelur, skadad urtavla, bucklor, ytterboett, 53 mm, ca 1820.

Utrop: 1 900 kr

EWECO, fickur, 49 mm, vitmetall, ankarur, ca 1970.

375 kr

Utrop: 275 kr

FICKUR, 48 mm, vitmetall, ankarur, skadad urtavla, ca 1935.

Utrop: 275 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40,6 L T2 15P, Serie nr. 7837016, Boett nr. 7859336, silver, ankarur, bucklor, ca 1932.

800 kr

Utrop: 900 kr

FORD GALLOWAY & CO, Birmingham, fickur, 52 mm, nr. 97550, silver, skadad urtavla, bucklor, nyckel, ca 1860.

Utrop: 1 600 kr

MORMORSUR, 33 mm, Boett nr. 34259, silver, cylinderur, bucklor, ca 1895.

200 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Svea

SVEA, damur, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1975.

200 kr

Utrop: 250 kr

Klockor Svea

SVEA, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1970.

Utrop: 250 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Boett nr. 3822341, 14K guld, ankarur, gravyr, bucklor, urtavla/verk ej signerade, ca 1909.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

SKYLT, Urfackmännens U.R. Riksförbund, glas, 25 cm diameter.

300 kr

Utrop: 150 kr

TELUR, A.B. Urfabriken, Svängsta, nr. 42779, vitmetall, ca 1940.

Utrop: 550 kr