Avslutad | Klockor – Lördag 5 april 2008
Klockor Swatch
SWATCH, Irony, Happy Joe Flip Europe, Ref nr. YGS 400 G, herrur, stål, quartz, plexiglas, datum, integrerad originallänk, viklås, ca 1995.
Klockor Swatch
SWATCH, Irony, Casse Cou, Ref nr. YGS 732, herrur, stål, quartz, plexiglas, dag, datum, läderband, originalspänne, ca 2004.
CERTINA, herrur, Ref nr. 260.1277.25.A, doublé, quartz, mineralglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2003.
CERTINA, Basic C98, Ref nr. 260.1059.41, herrur, stål, quartz, mineralglas, datum, läderband, ca 2003.
TISSOT, Desire, Ref nr. T52.5.421.12, herrur, PVD, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2003.
TISSOT, PR 50, Ref nr. J176/276K, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 2000.
TISSOT, PR 50, Ref nr. T34.2.411.13, herrur, bicolour, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 2004.
BREITLING, Colt Ocean, Ref nr. A17350, Serie nr. 466913, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Fighterlänk, cert, december 2001, box, ytterkartong.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 69240, serie nr. S484667, damur, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, defekt, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62510 D, defekt, cert, September 1987, box (skadad), ytterkartong.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 16013, Serie nr. 5653222, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523-H14, ca 1979.
IWC, Aquatimer Automatic 2000, Cal 30110, Serie nr. 2896295, Ref nr. 353804, Boett nr. 3121520, herrur, titan, automatisk, safirglas, datum, integrerat gummiband, originalspänne, cert, april 2006, box, ytterkartong.
CARTIER, Tank, Cal ETA 2512-1, nr. 780878144, damur, 18K guld, manuell, mineralglas, läderband, ca 1980.
Visa varaKlockor Rolex
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Chronometer, Ref nr. 18038, Serie nr. 8646428, Cal 3055, Serie nr. 0776975, Boett nr. 18000, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), dag, datum, Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8385/55, ca 1986, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 1600, Serie nr. 1606054, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, Ref nr. 62510 H/555, viklås, första kvartalet 1967.
Klockor Corum
CORUM, Bubble, kronograf, Ref nr. 396.250.20, Serie nr. 768991, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, viklås, ca 2003, box, ytterkartong.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex Oyster Perpetual, Day-Date herrur, brons/index, 1970-tal.