1 Hänge 18k 1,6 gram stenbock. Vikt 1,6g
Utrop: 300 kr
2 Ringar, 1 hänge hjärta, 1 armband med tre berlocker 18k 14,2 gram. Vikt 14,2g
Utrop: 2 600 kr
1 Ring med pärla 18k 2,5 gram strl 16 3/4. Vikt 2,5g
Utrop: 475 kr
1 Halskedja 55 cm 1 hänge vågen 18k 5,0 gram. Vikt 5g
Utrop: 950 kr
1 Halscollier doserad Bismark 42 cm 18k 22,3 gram. Vikt 22,3g
Utrop: 4 100 kr
1 Halscollier Bismark 44 cm 18k 10,2 gram. Vikt 10,19g
Utrop: 1 900 kr
1 Glasskulptur "fiskar" höjd ca12 cm (små nagg)
Utrop: 50 kr
1 Tennskål på fot sk
37 Svenska och utländska mynt & plaketter i väska
Utrop: 1 800 kr
1 Herrarmbandsur Raymond Weil med läderband quartz romerska siffror
Utrop: 900 kr
1 Damur 14k Smith&Son defekt ingen fuktionsgaranti.
1 Ring med röda stenar 18k 4,6 gram strl. 17 1/4. Vikt 4,59g
Utrop: 850 kr
1 Armband med berlocker 18k 22,8 gram. Vikt 22,8g
Utrop: 4 200 kr
1 Tavla lito Y. Edelmann 219/375 40 x 60 "gran" (d)
Utrop: 1 400 kr
42 delar bestick i lådor, "Riva", Ricci argentieri
Utrop: 2 500 kr
1 Tavla olja signerad G.Dahlberg "skånelängor"
1 Keramikurna 1900-talets slut höjd 31 cm
Utrop: 150 kr
1 Bordslampa av keramik med skärm importerad via Malmö ingen funktionsgaranti
1 Lockskål
1 Figurin höjd ca :25 cm, diverse skador
Utrop: 250 kr
Torsdag 20 mar 2008
Förfallna panter / Pantbanken Sverige Storgatan