501 - 520 av 613
1...252627...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 20 mars 2008

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

1 Figurin höjd ca: 20 cm, diverse skador

425 kr

Utrop: 250 kr

Tavla Fruls Tilpo "lilla brandsprutan på Louvren" (d)

Tavla Fruls Tilpo "regatta i å" (d)

1 Armband, 1 ring 14 k sten saknas. Vikt 18,1g

Utrop: 2 600 kr

4 ringar,1 armband med 1 berlock,gravyrer 18 k. Vikt 20g

Utrop: 3 700 kr

1 kedja pansar 18 k ca:47 cm. Vikt 8,5g

1 200 kr

Utrop: 1 600 kr

1 armband x-länk 18 k ca:19 cm. Vikt 14g

Utrop: 2 600 kr

1 armband bismarck 18 k ca:20 cm. Vikt 23,4g

Utrop: 4 300 kr

1 Herrur Certina 18 k med läderban graverad, står still

1 200 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikfat Gustavsberg sign AÖ-1978,"Julagille" 459/1500 ex

Utrop: 375 kr

1 Olja sign AÖ-78"sommarpromenad"(Alma Öhrström) 47 x 38 cm. anteckningar a tergo (d)

8 800 kr

Utrop: 2 400 kr

1 Tavla blandteknik signerad Axel Hilleström, "kust" 26 x 41 cm

Utrop: 375 kr

2 tavlor olja signerad G.lindberg

225 kr

Utrop: 50 kr

1 Olja signerad Tilpo "radiobilskola" 50 x 50 (d)

Pantvaror Övrigt

2 Urnor Satsuma polykroma färger ca:24 cm

Pantvaror Övrigt

1 Figurin Royal copenhagen "sjöjungfru"#1212 höjd ca:7 cm

Pantvaror Övrigt

1 Vacker röd vas i lack samt cloissaint teknik höjd ca: 21 cm

1 Tavla olja signerad AÖ-80 "gård" 68 x 63 cm, anteckningar a tergo (d)

3 700 kr

Utrop: 3 600 kr

1 Tavla olja signerad AÖ-80 "knut för julen ut" 63 x 68 cm anteckningar a tergo (d)

3 700 kr

Utrop: 3 600 kr

1 Tavla Olja Ingmar Larsson, "Landsort" 27 x 42 cm

450 kr

Utrop: 200 kr