461 - 480 av 613
1...232425...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 20 mars 2008

Klubbad för

1 Sparbössa i silver med gravyr 1839 Anders Petter Lindström Kalmar

1 400 kr

Utrop: 600 kr

1 Olja Mellström "ankarudden Torö" 33 x 26 cm

600 kr

Utrop: 600 kr

1 Olja Rolf Mellström "högsommar" 33 x 25 cm

800 kr

Utrop: 850 kr

1 Olja knafve"Abraham Rydberg" 35 x 26 cm

700 kr

Utrop: 250 kr

1 Gräddkanna i silver bär stämplar höjd ca: 13 cm

1 000 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Övrigt

1 Träskulptur signerad J.Zak år 1925 höjd 40 cm

500 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Elektronik

1 Spelkonsol Nintendo Wii RVL-001 #LEH12177981(6) med tillbehör och instruktionsbok endast en handko

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Pantvaror Övrigt

1 Matta Darjasin 110x70 cm

Pantvaror Övrigt

1 Matta Ghom silk livets träd 76x56 cm

Pantvaror Övrigt

1 Bok "trollgubben" daterad 1823 (defekt-sliten) "kortkonster"

275 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Karta öfver Rickby by i långhundra socken år 1852 skador i rullform på senare trä rulle

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

1 Halvsfärisk kopparhuv med dekorer av genombrutna blad från långt härifrån eller från närliggande Kinakrog

175 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tennljusstake skadad K.E&Co tenn

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Stelt armband av tenn

75 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

1 Stelt armband av metall

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Halscollier Bismark med flingor längd 42,0 cm 18k 14,2 gram. Vikt 14,2g

Utrop: 2 600 kr

1 Halskedja pansar 18k längd 59 cm 2,8 gram. Vikt 2,8g

Utrop: 550 kr

1 Halskedja längd 44 cm med berlock hjärta 18k 2,3 gram. Vikt 2,29g

325 kr

Utrop: 425 kr

1 Brosch "fjäder" 18k 1,7 gram. Vikt 1,7g

250 kr

Utrop: 325 kr

1 Ring med 5 diamanter om totalt ca 0,20 ct 2,6 gram 18k strl 17 1/4. Vikt 2,6g

Utrop: 1 700 kr