441 - 460 av 613
1...222324...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 20 mars 2008

Klubbad för

1 Tavla träsnitt E.A signerad Garcia

75 kr

Utrop: 50 kr

125 kr

Utrop: 50 kr

1 Tavla Danka Jaworska blandteknik 40x30 cm (d)

2 000 kr

Utrop: 600 kr

1 Tavla Litografi 40/100 Pierre Olofsson ca21x29,5cm "komposition" (d)

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

1 400 kr

Utrop: 1 100 kr

850 kr

Utrop: 1 100 kr

1 Olja på pannå, sign ODELMARK, ca 21x26cm, (skadad ram & tavla)

1 600 kr

Utrop: 900 kr

1 Olja målad på palett Harald Lindberg ca31x12cm lös ram (d)

Utrop: 1 000 kr

1 Tryck ca19x15cm, (skadad), efter Henner Fabiola

Utrop: 400 kr

Pantvaror Elektronik

1 Apple TV MB 189 med sladdar och kvitto i ask

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Olja på papp"fruktstilleben" signerad P.Röding 1921 , 21 x 15 cm, färgbortfall smärre

400 kr

Utrop: 500 kr

1 Olja Sign AÖ-77, Alma Öhrström "vinter i skärgården" 35 x 46 cm ,anteckningar a tergo (d)

Utrop: 3 000 kr

1 Olja signerad AÖ-84, alma Öhrström" en katt.." 35 x 46, dikt med dedikation a tergo (d)

2 800 kr

Utrop: 3 000 kr

2 Keramikplattor signerad Åke Holm

950 kr

Utrop: 500 kr

1 Dosa i silver ,bucklig, import med gravyr

275 kr

Utrop: 75 kr

2 förgyllda skedar med gravyr(hårt putsat),1807 resp1808 Pehr Zethelius

1 700 kr

Utrop: 200 kr

1 Ströare i silver 1812, stämplar finns

325 kr

Utrop: 125 kr

Saltkar på kulfötter 1927 K.A höjd ca:2,3 cm

375 kr

Utrop: 75 kr

2 Puder dosor i kristall med graverade silverlock 1897 Hallberg ca:5 cm

350 kr

Utrop: 75 kr

1 Puderdosa samt 6 skedar,1 sockertång i silver

275 kr

Utrop: 125 kr