401 - 420 av 613
1...202122...31 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 20 mars 2008

Klubbad för

1 Tavla litografi Henry Heerup "elskende par i ornament skoven" (d)

1 Ring 18k storlek 16 med diamanter 7x0,05ct 3,6 gram. Vikt 3,6g

1 Tavla litografi Peter Dahl EA ram sk (d)

1 Tavla akvarell Erland Cullberg "ansikte" 46x34 cm (d)

1 Tavla olja Karsten Regild-87 24x33 cm (d)

3 300 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Tavla litografi 192/210 "myror i ansikte" (d)

Utrop: 1 300 kr

1 Tavla Hjalmar strååt 16/100 bakstycke löst skadad ram (d)

25 kr

Utrop: 50 kr

1 Tavla färglitografi Inge Schiöler 53/195 (d)

Utrop: 1 400 kr

1 oljemålning sign Christian B Feght år 1860 ca 88x64cm krackeleringar skador "fors"

Utrop: 3 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramiskål Rörstrand Ilse Claesson år 1930 diameter 26 höjd 12 cm

375 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par ljusstakar klotform Gusum år1981

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikvas m. lock Gouda målad i Gold-tet mönstret 1918 ca:43 cm Holland.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Tavla svart/vit i plast Servulo Esmeraldo numrerad ca 8x12,3cm

1 200 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikskål China 1796-1821 7,5x6,5 cm med utförselsigill

Utrop: 400 kr

1 Skulptur Sven Lundqvist Herman Bergman gjuteri "tidningsläsaren"h ca16 cm hög (d)

2 600 kr

Utrop: 1 900 kr

1 Metallskulptur Nils Carlsson "västgötaknalle" h 31,5 cm (d)

Utrop: 900 kr

1 Skulptur av brons Karl Hultström gjuteri H. Bergman "Folkvisa" ca 32cm (d)

3 500 kr

Utrop: 4 500 kr

1 Skulptur av brons Tore Strindberg år 1911 gjuteri Otto Meyers eftr.fud h.19cm (d)

5 000 kr

Utrop: 6 000 kr

1 Ring 18K & silver med markasiter & svart sten strl 17-vikt 2,7gram

Utrop: 450 kr

Pantvaror Övrigt

1 Par nakna keramikfigurer Wallendorf h. 12 cm 1900-talets senare del

Utrop: 600 kr