561 - 580 av 695
1...282930...35 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 31 januari 2008

Klubbad för

1 Kedja Drottning, 57cm, silver. Vikt 255,8g

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

1 Cigarettetui, silver, 7,5x10,5cm (monogram, bucklor). Vikt 121g

300 kr

Utrop: 350 kr

1 Cigarettetui, silver, ca 7,5x8,5cm (gravyr). Vikt 76g

225 kr

Utrop: 225 kr

1 Cigarettetui, CG Hallberg, år 1927, silver, ca 5x8,5cm (gravyr på insidan, bucklor). Vikt 48,2g

175 kr

Utrop: 200 kr

1 Fat, silver, d:20cm (gravyr undertill). Vikt 201,7g

450 kr

Utrop: 300 kr

1 Matsked, Carl Herdin, Falun, år 1851, silver (monogram & gravyr, skador). Vikt 28,9g

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Ljusstake, silver, h:14cm (gravyr)

275 kr

Utrop: 50 kr

6 Bordsgafflar, 6 bordsknivar, modell Viktoria, silver (monogram), etui

1 600 kr

Utrop: 1 000 kr

1 Ring med ljusblå sten, stl:18, silver (ngt repig). Vikt 8,6g

Utrop: 50 kr

1 Ring med blå & vita stenar, stl:18, silver. Vikt 10,1g

350 kr

Utrop: 50 kr

1 Ring med ljuslila stenar, stl:18 1/4, silver. Vikt 11,7g

150 kr

Utrop: 50 kr

1 Ring, stl:18 1/2, silver. Vikt 5,2g

25 kr

Utrop: 50 kr

1 Armband med sten (ngt skadad), 18cm, silver. Vikt 6,1g

75 kr

Utrop: 50 kr

1 Kedja tvinnad 51cm, 1 Hänge "hjärta" med vit & lila stenar, silver. Vikt 18g

200 kr

Utrop: 50 kr

2 Armband (1 med berlocker (ngt defekt), 1 defekt & graverat), silver. Vikt 15,4g

25 kr

Utrop: 50 kr

1 Bålskål, troligtvis Bruckmann & Söhne, Tyskland, 1900-tal, silver 925/1000 (lagningar). Vikt 2581,19g

Utrop: 19 500 kr

1 Etui, Anders Jonas Björkman, Stockholm, år 1834, silver (gravyr på insidan, bucklor). Vikt 65,5g

850 kr

Utrop: 50 kr

1 Brevkniv, Borgila, år 1945, silver (monogram, repig, spets skadad). Vikt 48,8g

225 kr

Utrop: 200 kr

1 Kedja Ormlänk, 48cm, silver. Vikt 194,6g

850 kr

Utrop: 800 kr

1 Kedja Ankar, 51cm, silver (slitage). Vikt 194,5g

700 kr

Utrop: 450 kr