Avslutad | Pant – Torsdag 31 januari 2008
Klubbad för
1 Cigarettetui, CG Hallberg, år 1927, silver, ca 5x8,5cm (gravyr på insidan, bucklor). Vikt 48,2g
1 Matsked, Carl Herdin, Falun, år 1851, silver (monogram & gravyr, skador). Vikt 28,9g
1 Bålskål, troligtvis Bruckmann & Söhne, Tyskland, 1900-tal, silver 925/1000 (lagningar). Vikt 2581,19g
1 Etui, Anders Jonas Björkman, Stockholm, år 1834, silver (gravyr på insidan, bucklor). Vikt 65,5g