521 - 540 av 897
1...262728...45 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 11 december 2007

Klubbad för

Färgetsning, signerad Kristina Munklinde -67 12/25 "Främmande kust" ca 48x44cm (d)

175 kr

Utrop: 300 kr

Tavla, Oljemålning på duk signerad J Ossian (Johan Ossian-Andersson) ca 30x 40cm, ramen skadad (d)

800 kr

Utrop: 1 200 kr

Tavla, oljemålning signerad P. (Per) Sundberg 48x 59,5cm (d)

Utrop: 1 500 kr

Taklampa, dubbel fotogenlampa sekelskifte 1900, små skador, glasrör saknas, höjd ca 92cm

1 600 kr

Utrop: 1 000 kr

Karaff, med propp, total höjd ca 23cm

275 kr

Utrop: 400 kr

Karaff, med propp. total höjd ca 28cm, Dålig passning på proppen

200 kr

Utrop: 250 kr

Porslin, 2 Speceriburkar total höjd ca 19cm, 2 Kryddburkar total höjd ca 12cm, Allt Gustavsberg, Delar missfärgade

400 kr

Utrop: 800 kr

Karaff, med hänkel och propp. Total höjd ca 24cm, små naggar på proppen

250 kr

Utrop: 400 kr

Karaff, med propp. Total höjd ca 26,5cm

225 kr

Utrop: 400 kr

Glas, Kosta design Göran Wärff 10st Whiskyglas höjd ca 6,8cm, 4 likörglas höjd ca 10cm

700 kr

Utrop: 600 kr

Glas, 6 Champangeglas Design Kosta Göran Wärff, höjd ca 22cm. Naggar

950 kr

Utrop: 400 kr

Golfklubbor, Järn nr 3-9 Wilson Deep Red, Vänsterhandsfattade

250 kr

Utrop: 200 kr

Golfklubba, Drive Wilson Red Deep 400/10,5 med socka, Vänsterhandsfattad

550 kr

Utrop: 400 kr

Golfklubba, Träklubba Wilson Red Deep Three/15,0 med socka, Vänsterhandsfattad

25 kr

Utrop: 300 kr

Golfklubba, Wedge 50° King Cobra, Vänsterhandsfattad

75 kr

Utrop: 100 kr

Golfklubba, Wedge 56° Ben Hogan Riviera, Vänsterhandsfattad

75 kr

Utrop: 100 kr

Golfklubba, Wedge 60° 4D carbon steel, Vänsterhandsfattad

25 kr

Utrop: 100 kr

Golfklubba, Putter Wilson Tour Control med socka, Vänsterhandsfattad

25 kr

Utrop: 100 kr

Golfbag, Oakland, bruksskick

25 kr

Utrop: 300 kr

Leksaker, 2 leksaksbilar tidigt 1900-tal, total längd ca 20cm resp. 15cm, skador

3 600 kr

Utrop: 1 000 kr