Avslutad | Pant – Tisdag 11 december 2007
Klubbad för
Tavla, Oljemålning på duk signerad J Ossian (Johan Ossian-Andersson) ca 30x 40cm, ramen skadad (d)
Taklampa, dubbel fotogenlampa sekelskifte 1900, små skador, glasrör saknas, höjd ca 92cm
Porslin, 2 Speceriburkar total höjd ca 19cm, 2 Kryddburkar total höjd ca 12cm, Allt Gustavsberg, Delar missfärgade
Glas, Kosta design Göran Wärff 10st Whiskyglas höjd ca 6,8cm, 4 likörglas höjd ca 10cm