Avslutad | Pant – Torsdag 13 december 2007
Klubbad för
1 Dryckeskanna med mynt, troligtvis 1900-tal, H: ca 19cm, silver. Vikt 1249,3g
Visa varaUtgått
1 Bägare, stämplad år 1905, H: ca 19cm, svagt ristad undertill, silver. Vikt 260,5g
Visa varaUtgått
1 Skål, stämplad år 1919, H: ca 9cm, diameter: ca 22cm, silver. Vikt 586,79g
Visa varaPantvaror Silver
1 Supsked, gravyr: "1923 Göteborg", stämplad år 1923, CG. Hallberg, ca 150mm, silver. Vikt 37g