301 - 320 av 413
1...151617...21 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 13 december 2007

Klubbad för

1 Kedja, 23K. Vikt 75,3g

Utrop: 15 000 kr

1 Ring med vita och blå stenar (1 skadad), stl:18, 18K. Vikt 7,1g

Utrop: 1 100 kr

1 Kedja S-länk, 38cm, 18K (1 länkbit skadad). Vikt 1,9g

Utrop: 300 kr

1 Ring med vit sten, stl:16 1/2, 18K. Vikt 0,6g

100 kr

Utrop: 50 kr

1 Kedja Venezia, 46cm, 18K. Vikt 2,6g

Utrop: 425 kr

1 Par örhängen, 18K (1 stopp saknas). Vikt 0,8g

Utrop: 200 kr

Diverse smycken (defekta), 18K. Vikt 4,8g

Utrop: 750 kr

1 Collier Bismarck, 42cm, silver. Vikt 10,8g

125 kr

Utrop: 50 kr

1 Armband Ärtlänk, design Scoop, 19,5cm, silver. Vikt 7,6g

100 kr

Utrop: 50 kr

1 Armband Marina, 20cm, silver. Vikt 11g

150 kr

Utrop: 50 kr

1 Dryckeskanna med mynt, troligtvis 1900-tal, H: ca 19cm, silver. Vikt 1249,3g

1 Bägare, stämplad år 1905, H: ca 19cm, svagt ristad undertill, silver. Vikt 260,5g

1 Skål, stämplad år 1919, H: ca 9cm, diameter: ca 22cm, silver. Vikt 586,79g

1 Bägare, stämplad år 1956, H: ca 4,5cm, diameter: ca 5,5cm, silver. Vikt 36,7g

225 kr

Utrop: 50 kr

1 Armband Pansar, ca 21,5cm, silver. Vikt 63,3g

750 kr

Utrop: 50 kr

5 Kaffeskedar ca 120mm, 1 Kaffesked, gravyr, ca 120mm, silver. Vikt 80,7g

125 kr

Utrop: 50 kr

1 Supsked, gravyr: "1923 Göteborg", stämplad år 1923, CG. Hallberg, ca 150mm, silver. Vikt 37g

400 kr

Utrop: 50 kr

1 Brosch med vit & blå stenar, Dyrberg/Kern, vit metall. Vikt 33,6g

200 kr

Utrop: 50 kr

1 Par örhängen med blå stenar, 1 sten skadad, silver. Vikt 12,5g

50 kr

Utrop: 50 kr

1 Stel öppningsbar armring med sten, finskt silver. Vikt 16,1g

900 kr

Utrop: 50 kr