1 - 20 av 413
123...21 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 13 december 2007

Klubbad för

1 Ring (graverad), 23K. Vikt 5,7g

Utrop: 1 200 kr

1 Damur Longines 18K med X-länk 18K (missfärgad urtavla, skadad länk). Vikt 22,2g

Utrop: 2 300 kr

1 Armband Bismarck med 1 berlock med lila sten, 19cm, 18K. Vikt 11,3g

Utrop: 1 800 kr

2 Ringar (graverade/buckliga), 1 örhänge, 18K. Vikt 5,5g

Utrop: 900 kr

1 Ring med diamanter ca 0,015ct (3st), stl:16 1/2, 18K. Vikt 2,29g

550 kr

Utrop: 375 kr

1 Mynt "100 COR 1915" (naggat), 21K. Vikt 33,9g

4 700 kr

Utrop: 6 000 kr

1 Brosch med pärla, 18K. Vikt 3,4g

Utrop: 550 kr

1 Ring med diamanter ca 0,24ct (12st), pärla (ngt repig) samt färgade stenar, stl:16 3/4, 14K. Vikt 3,9g

950 kr

Utrop: 1 100 kr

1 Par örhängen med diamanter ca 0,48ct (24st), pärlor samt färgade stenar, 14K. Vikt 5,7g

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Ring vitguld med diamanter ca 0,64ct (16st, bruna) & färgade stenar, stl:17 1/2, 18K. Vikt 16,1g

1 Ring vitguld med röd sten (ngt repig) & diamanter ca 0,90ct (18st), stl:16 1/2, 18K. Vikt 12g

6 100 kr

Utrop: 7 800 kr

1 Kedja vitguld Kejsar, 62cm, 18K. Vikt 54g

7 000 kr

Utrop: 9 000 kr

1 Örknapp vitguld med diamant ca 0,50ct, 18K. Vikt 0,8g

Utrop: 6 000 kr

1 Kedja Figaro, 50cm, 18K. Vikt 8,5g

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

1 Hänge rg/vg "kors med Jesus", 18K. Vikt 1,9g

300 kr

Utrop: 300 kr

1 Kedja Pansar, 52cm, 18K. Vikt 14,9g

1 800 kr

Utrop: 2 400 kr

1 Hänge, 18K. Vikt 4,59g

Utrop: 750 kr

1 Collier stelt, 1 Ring, 21K. Vikt 20,8g

1 Pärlarmband, 19cm, lås i förgyllt silver

450 kr

Utrop: 325 kr

1 Par örhängen med diamanter ca 0,80ct (38st), 18K. Vikt 5,9g

5 000 kr

Utrop: 6 000 kr