241 - 260 av 463
1...121314...24 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 3 maj 2007

Klubbad för

6 Mockaskedar, modell rund Svensk, silver

225 kr

Utrop: 250 kr

9 Matgafflar, 3 matknivar, 4 matskedar, 7 smörgåsknivar, 1 smörgåsgaffel, 3 kaffeskedar, modell rund Svensk, silver (15 graverade)

1 900 kr

Utrop: 2 300 kr

1 Par örhängen med pärlor, 18K. Vikt 6,3g

700 kr

Utrop: 900 kr

1 Hänge med pärla, 18K. Vikt 5,3g

600 kr

Utrop: 750 kr

1 Brosch med pärlor, 18K. Vikt 7,6g

850 kr

Utrop: 1 100 kr

1 Armband med pärlor, 4-radigt, 18cm, 18K. Vikt 22,4g

2 600 kr

Utrop: 3 200 kr

1 Pärlcollier doserat, 50cm, silverlås (saknar stenar)

225 kr

Utrop: 50 kr

12 Bordsskedar, modell Vasa, silver

1 800 kr

Utrop: 1 600 kr

12 Bordsgafflar, modell Vasa, silver

1 800 kr

Utrop: 1 600 kr

12 Matknivar, modell Vasa, silver

1 800 kr

Utrop: 1 600 kr

1 Armband Bismarck, 18,5cm, 18K. Vikt 10,1g

1 100 kr

Utrop: 1 500 kr

1 Dessertgaffel, modell Åre, silver

100 kr

Utrop: 50 kr

6 Smörgåsgafflar, silver

400 kr

Utrop: 500 kr

1 Kedja Ankar, 50cm, silver. Vikt 83,8g

450 kr

Utrop: 375 kr

1 Par manschettknappar, signerade Giertta, år 1970, silver. Vikt 18,7g

Utrop: 600 kr

Bild saknas

1 Collier 46cm flätat läder med silverlås & hänge ref:423, design Georg Jensen, i etui

800 kr

Utrop: 1 000 kr

1 Silveretui från Siam, "elefant-motiv", 9,5x121cm (defekt inredning, lösa delar, bucklor)

Utrop: 375 kr

1 Silveretui, England, 8,5x8,5cm (lös botten, graverat, bucklor)

Utrop: 375 kr

1 Bägare, förgylld insida, år 1907, GAB, 7cm, silver. Vikt 36,5g

1 Bägare, K.Anderson, år 1901, silver, 7,5cm (graverad, sned). Vikt 42,7g