261 - 280 av 463
1...131415...24 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 3 maj 2007

Klubbad för

1 Par ljusstakar, år 1962, BEFA, silver, h:19cm (smärre bucklor)

2 Askfat, silver, 7,5x7,5cm (monogram). Vikt 67,8g

175 kr

Utrop: 200 kr

1 Askfat, Holland, silver, 5,5x8,5cm. Vikt 24,1g

125 kr

Utrop: 50 kr

1 Litet fat, silver, d:7cm (graverat). Vikt 18,1g

100 kr

Utrop: 50 kr

1 Miniatyrskål på fot "hus-motiv", år 1954, silver, 5,5x5,5cm. Vikt 26g

125 kr

Utrop: 50 kr

1 Litet fat på tassar, 1850-tal, silver, 8x10,5cm. Vikt 30,8g

450 kr

Utrop: 50 kr

1 Armband Bismarck, 21cm, silver (låsåtta saknas). Vikt 53,3g

475 kr

Utrop: 50 kr

1 Skål, år 1911, silver, h:5,5cm d:11,5cm (graverad). Vikt 84,8g

175 kr

Utrop: 200 kr

1 Skål "djur & natur", silver, h:5cm d:9cm. Vikt 75g

325 kr

Utrop: 225 kr

1 Fat, silver, d:14cm. Vikt 103,7g

425 kr

Utrop: 275 kr

1 Flaskunderlägg, sterlingsilver, d:9,5cm. Vikt 122g

700 kr

Utrop: 450 kr

1 Skål, år 1922, H.Müller, Stockholm, silver, h:4,5cm d:10,5cm. Vikt 78,59g

425 kr

Utrop: 500 kr

1 Soppslev, silver med trähandtag (otydliga stämplar), 43cm

550 kr

Utrop: 600 kr

6 Bordsgafflar, 6 bordsknivar, modell Uppsala, silver

3 300 kr

Utrop: 2 700 kr

5 Bordsskedar, 1 Dessertsked, 2 Kaffeskedar, 1 Mockasked, modell Uppsala, silver

1 300 kr

Utrop: 1 300 kr

1 Fat "blomster-dekor", silver, d:35cm (datum ingraverat, buckla). Vikt 641,6g

1 Par ljusstakar, h:17cm, silver (små bucklor)

1 Ljusstake, h:27cm, silver

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

5 Ringar (graverade), 23K. Vikt 25,2g

Utrop: 4 500 kr

2 Ringar (graverade), 18K. Vikt 8,9g

Utrop: 1 300 kr