421 - 440 av 721
1...212223...37 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 27 mars 2007

Klubbad för

Takkrona, med prismor, 5 ljusarmar Ø ca 40cm

400 kr

Utrop: 500 kr

Märklin, delar till modelljärnväg: 1 lok, 1 kolvagn, 13 godsvagnar, 3 personvagnar (1 hjulpar saknas) 2 bilar, slitage, skador, Ej funktionsgaranti

900 kr

Utrop: 400 kr

Fat, 2 st signerade Sven Palmqvist Orrefors ca 31,5x25cm resp. ca 30x24,5cm

550 kr

Utrop: 900 kr

Skål, signerad Göran Wärff Kosta höjd ca 15,5cm

600 kr

Utrop: 800 kr

Porslin, Måsen Bing &Gröndahl: 16 kaffekoppar med fat (liten nagg i två koppar) kakfat och placeringskula. 2:a sortering

Utrop: 1 500 kr

Porslin, Måsen Bing & Gröndahl : 12 assietter Ø15,8cm 3 assietter Ø17,7cm 2:a sortering

650 kr

Utrop: 800 kr

Fat, Imari Japan Ø ca 40cm

800 kr

Utrop: 1 200 kr

Skål, Imari Japan Ø ca 39cm, spricka i glasyren

800 kr

Utrop: 1 500 kr

Vas, signerad Göran Wärff Kosta Boda, höjd ca 25,5cm

Utrop: 1 000 kr

Skål, signerad L.H (Lars Hellsten) Orrefors Ø ca 23cm, höjd ca 13cm

Utrop: 1 200 kr

Parti guld, graverat 18K 7,3g

Utrop: 850 kr

Parti guld, graverat 23K 9,1g

Utrop: 1 300 kr

Örhängen, ett par 18K med stenar 1,6g

425 kr

Utrop: 175 kr

Örhängen, ett par 18K 3,1g

Utrop: 425 kr

Parti guld, skadat 18K 5,8g

Utrop: 650 kr

Damur, 14K manuell, länk duoblé brv 34g. Bucklig boett, Missfärgad urtavla, skadat glas

250 kr

Utrop: 300 kr

Damur, Movado 18K, läderarmband brv 13,9g. Skadad urtavla

800 kr

Utrop: 950 kr

Ring, med stenar 18K vitguld Ø18¼ 2,7g

900 kr

Utrop: 425 kr

Örhängen, ett par med pärlor och diamanter 4xca 0.03ct 18K vitguld 2,6g

1 900 kr

Utrop: 475 kr

Armband, X-länk 18K 18,5cm 13g

Utrop: 1 700 kr