Avslutad | Pant – Tisdag 27 mars 2007
Klubbad för
Märklin, delar till modelljärnväg: 1 lok, 1 kolvagn, 13 godsvagnar, 3 personvagnar (1 hjulpar saknas) 2 bilar, slitage, skador, Ej funktionsgaranti
Porslin, Måsen Bing &Gröndahl: 16 kaffekoppar med fat (liten nagg i två koppar) kakfat och placeringskula. 2:a sortering
Porslin, Måsen Bing & Gröndahl : 12 assietter Ø15,8cm 3 assietter Ø17,7cm 2:a sortering
Damur, 14K manuell, länk duoblé brv 34g. Bucklig boett, Missfärgad urtavla, skadat glas