401 - 420 av 721
1...202122...37 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 27 mars 2007

Klubbad för

Pantvaror Kamera

Kamera, systemkamera Minolta Dynax 5xi med objektiv minolta zoom 28-80mm 1:4-5.6 Ej funktionsgaranti

225 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Elektronik

Telefon, mobiltelefon Nokia 3120, saknar laddare, ej funktionsgaranti

250 kr

Utrop: 150 kr

Pantvaror Elektronik

Telefon, mobiltelefon Motorola C115 med laddare i kartong. Ej funktionsgaranti

125 kr

Utrop: 150 kr

Pantvaror Elektronik

DVD, dvd-spelare Sony modell LS500 med fjärrkontroll, ej funktionsgaranti

375 kr

Utrop: 350 kr

Målning, i olja på duk signerad CM Lindqvist (Carl Magnus) ca 45x54cm

2 700 kr

Utrop: 800 kr

Akvarell, signerad F. Lindström ca 15x24cm

400 kr

Utrop: 150 kr

Bordspendyl, Delft med nyckel höjd ca 32,5cm, liten stötskada på baksidan vid basen, glaset framför urtavlan löst, Ej funktionsgaranti

Utrop: 1 000 kr

Väggur, Westerstrand, Renoveringsobjekt, höjd ca 53 cm

300 kr

Utrop: 150 kr

Litografi, signerad Gustav Rudberg 346/360 ca 36x40cm, ngt fuktskadad i bladets nederkant

500 kr

Utrop: 1 000 kr

Lampfot, Rörstrand sent 1800-tal, höjd totalt ca 46cm, slitage, Omgjord för elektricitet

550 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

Målning, i olja på duk signerad Drottningholm Gerell -34 (Greta) "Betande får" ca 45,5x54cm (d)

4 000 kr

Utrop: 7 000 kr

Pantvaror Övrigt

Målning, i olja på duk signerad Gerell -34 (Greta) Drottningholm "Två kvinnor i trädgårdsmöbel" ca 53x64cm (d)

8 000 kr

Utrop: 7 000 kr

Pantvaror Övrigt

Målning, i olja på duk signerad Drottningholm -34 Gerell (Greta) "Betande kor" ca 45x54cm (d)

4 000 kr

Utrop: 7 000 kr

Pantvaror Övrigt

Målning, i olja på kopparplåt, Flamländsk konstnär 1600-tal. "Jakob och Esau försonas" ca 53x69cm. Ramen skadad

15 400 kr

Utrop: 15 000 kr

Pantvaror Övrigt

Målning, i olja på duk signerad Björn Hallström -69 ca 49x40cm (d)

850 kr

Utrop: 1 000 kr

Vas, i kristall signerad Lindstrand (Vicke) Orrefors 1978 höjd ca 14,5cm

Utrop: 1 800 kr

Figurin, "taxvalp" Rosenthal höjd ca 15cm

700 kr

Utrop: 700 kr

Brandspruta, i mässing och trä längd ca 79cm

200 kr

Utrop: 300 kr

Fiskespö, Bsf Pike Furusund för vikter 30-110gr längd 11 med fodral

900 kr

Utrop: 400 kr

Fiskerulle, ABU Garcia Ambassadeur UC 6501 C i kartong. Vänsthandsfattad

500 kr

Utrop: 700 kr