Avslutad | Pant – Tisdag 27 mars 2007
Pantvaror Kamera
Kamera, systemkamera Minolta Dynax 5xi med objektiv minolta zoom 28-80mm 1:4-5.6 Ej funktionsgaranti
Bordspendyl, Delft med nyckel höjd ca 32,5cm, liten stötskada på baksidan vid basen, glaset framför urtavlan löst, Ej funktionsgaranti
Litografi, signerad Gustav Rudberg 346/360 ca 36x40cm, ngt fuktskadad i bladets nederkant
Lampfot, Rörstrand sent 1800-tal, höjd totalt ca 46cm, slitage, Omgjord för elektricitet
Pantvaror Övrigt
Målning, i olja på duk signerad Drottningholm Gerell -34 (Greta) "Betande får" ca 45,5x54cm (d)
Pantvaror Övrigt
Målning, i olja på duk signerad Gerell -34 (Greta) Drottningholm "Två kvinnor i trädgårdsmöbel" ca 53x64cm (d)
Pantvaror Övrigt
Målning, i olja på duk signerad Drottningholm -34 Gerell (Greta) "Betande kor" ca 45x54cm (d)
Pantvaror Övrigt
Målning, i olja på kopparplåt, Flamländsk konstnär 1600-tal. "Jakob och Esau försonas" ca 53x69cm. Ramen skadad